"שוויון" נוסח סדום • 'המבקר' בטור אישי על הקיצוץ הצפוי בקצבאות הילדים: "התרגלנו לייסורי הגלות בין יהודים"

הקיצוץ הנוסף הצפוי בקיצבאות הילדים, ודווקא על ידי 'הליכוד', כבר לא מפתיע כל כך. התרגלנו לייסורי הגלות בין יהודים, וכבר הפנמנו שיש כאן שתי מדינות – מדינת הישראלים ומדינת היהודים. ובכל זאת תרשו לי להביע את שאט נפשי מהנבלים הגועליים שלא רק מקצצים אלא עוד מנמקים את עצמם בנימוקים "הגיוניים ומוסריים" לכאורה.

אז זהו, עד כאן. יש גבול לנבזות ולטינופת, ולכן אני מבקש שתרשו לי לירוק (וירטואלית כמובן) בפרצופם המכוער של הצבועים. ולא שאני חושב שזה יעזור, כי נבלים כאלו כבר היו לעולמים (ועוד יהיו), אבל לפחות תרשו לי לבטא את רגשות הגועל שהם מעוררים בי, כדי להירגע.

הנה ציטוט של הפזמון הידוע, מאז החלה סידרת הקיצוצים ועד היום – כאשר מבקשים לקצץ את השאריות שטרם נקצצו: "המטרה היא שכל ילד בישראל יזכה לקיצבה שווה. ההוספה לילד הרביעי הינה משוללת היגיון, מאחר שההוצאה השולית על כל ילד נוסף פוחתת ולא עולה".

אתם קולטים את הנוֹכלוּת? ברור שההוצאה לילד הרביעי היא פחות יחסית מאשר לילד הראשון, אבל הרי מדובר בהורים שכבר מוציאים את כל מה שיש להם על ילדיהם הקודמים, הראשון והשני והשלישי, והם נזקקים להרבה יותר סיוע כדי לגדל בכבוד את הילד הרביעי.

שודדים מוסריים

ההיגיון הזה ברור מאין כמותו, אבל את הנוכלים אי-אפשר לבלבל עם עובדות. הם לא רק ישדדו, אלא גם ייצאו מוסריים וצודקים. ממש כמו בסדום, בה קיצצו לאורחים את הרגליים כדי שיהיה שוויון. ושופטיהם שם, מבטיחכם אנכי, כתבו מיכתמים לא פחות מהוקצעים ומשכנעים מאלו של מישאל חשין קשישא. גם את אותו מעשה בריבה שמשחוה בדבש והפקירוה לעקיצות הדבורים, נימקו שופטי סדום כ"סנקציה כואבת אך הכרחית שנועדה להביא ליצירת שוויון במקומות עבודה ולשכנע את מבקשי הנדבות למצות את כושר השתכרותם".

אני שומע אתכם שואלים: ומה באת לחדש? וכי לא ברור מאליו שהסיבה האמיתית לקיצוץ נעוצה בכך שהמקוצצים הם חרדים ולא חילונים? וכי לא ניכר בעליל שנפלה בידם הזדמנות נפלאה לחסום עוד קצת תקציבים מן החרדים? וכי נולדת אתמול, ואינך מכיר את המדינה "הנאורה" שלנו שבה אפילו שופטים נכבדים מיישרים קו עם כל העוולות ובלבד שיפלו על הראשים הנכונים?

ועוד תאמרו: וכי אינך יודע כי "הכלבים נובחים – והשיירה עוברת"? וכי יעזרו טענות הגיוניות מול השודדים ערלי המצפון?
נכון. לא כתבתי אלא כדי לבכות עימכם, אחים לצרה, על גלות זו שבמדינת היהודים. ולוואי שזו תהיה האחרונה.

 

לעוד כתבות ועדכונים הכנסו לעמוד הפייסבוק של קוקר

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. כתיבה מצויינת
  כל מילה פנינה
  להפיץ לכל העולם – אולי יזיז משה ולמישהו

  רחלי |
  הגב
 2. חזק ביותר!!!!!!!
  מעולה!!!!!!
  נותן בראש עד הסוף ודברי אמת
  ליייייייייקקקקקקקק

  אבי הכוכב |
  הגב