שוטר מג"ב שהכה מפגין חרדי באכזריות בבית שמש לא יזכה לייצוג משפטי – (צפו בסרטון המזעזע)

המחלקה לחקירת שוטרים הגישה כתב אישום חמור נגד שוטר מג"ב שתקף צעיר חרדי בבית שמש.

מטעם פרקליטות מחוז ירושלים הודיעו לעו"ד איתמר בן גביר כי "בצעד חסר תקדים לא תממן לו ייצוג משפטי והוא יאלץ לשכור שירותי עורך דין, זאת במסגרת תביעה אזרחית על סך של מאתים אלף ש"ח שהוגשה נגד השוטר".

במהלך הפגנה שנערכה בבית שמש וכאשר במהלכה ניסה הצעיר החרדי לפתוח את דלת מכונית המשטרה, שבתוכה היו עצורים חרדים, טען הצעיר כי פתח את הדלת היות והוא ביקש למסור לאחד העצורים כובע אשר נפל מראשו, המשטרה טענה בתגובה לדבריו כי הוא ניסה לסייע לעצור להימלט.

לאחר פתיחת הדלת, שוטר מג"ב שהיה במקום החל לרדוף אחרי הצעיר, הפיל אותו ולאחר שהיה שרוע על הרצפה, הכה בו באגרופיו. שוטרים שהיו במקום עצרו בעדו ואף תפסו אותו, אולם לאחר מכן כאשר הצעיר הובל אל ניידת המשטרה, החליט השוטר להכותו שוב זאת, כאשר הצעיר חסר אונים. בעקבות כך, נגרמה לצעיר חבלה קשה, והוא נזקק לטיפול רפואי. הדברים הוסרטו במצלמה ואף פורסמו בכלי התקשורת השונים.

במקום להובילו באופן מיידי לבית החולים, נלקח הצעיר לתחנת המעצר, עבר מסכת השפלות קשה, ורק לאחר מכן הובל לבית החולים.

הצעיר לא וויתר ופנה לארגון 'ביושר', ובאמצעות עו"ד איתמר בן גביר הגיש כתב תביעה נגד שוטר מג"ב ומשטרת ישראל וביקש פיצוי על סך של מאתים אלף ש"ח.

בנוסף פנה עו"ד בן גביר למחלקה לחקירות שוטרים וביקש למצות את הדין עם השוטר. כאמור, בשבוע האחרון הודיעה הפרקליטות כי הוחלט להגיש כתב אישום נגד שוטר המג"ב בעבירה חמורה של תקיפה הגורמת חבלה של ממש. על פי כתב האישום הודיעה המחלקה לחקירת שוטרים כי במידה ושוטר המג"ב יורשע ישנה אפשרות כי תעתור לעונש של מאסר בפועל.

בתוך כך, בהליך האזרחי הודיעה הפרקליטות בצעד יוצא דופן כי היא לא תייצג את השוטר, והמשמעות מכך היא כי השוטר ייאלץ לשכור שירותי עורכי דין בעשרות אלפי שקלים עוד בטרם תתברר התביעה נגדו.

בתגובה אומר עו"ד איתמר בן גביר כי :" ההחלטה להגיש כתב אישום ולא לאפשר לשוטר לקבל ייצוג בחינם מאת הפרקליטות הם צעדים חשובים ביותר אך לא מספקים. הגיע הזמן ששוטרי מדינת ישראל יבינו שדמם של החרדים אינו הפקר ומי שיפגע יכה וישתולל, יצטרך לשאת בתוצאות של המעשים החמורים שלו. אנו מקווים שבנוסף לכל האמור, בית המשפט ישית על השוטר פיצוי כספי משמעותי שיהווה מסר של הרתעה כלפי מי שחושב שניתן לתקוף ולפגוע באזרחים רק בגלל שהם חרדים".

צפו בסרטון המזעזע שהסעיר את המדינה – המגבניק מכה את החרדי עד זוב דם:

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.