שויוון בנטל או תאוות הג'ובים? • לפיד רוצה את משרד החוץ בנט את משרד האוצר • נתניהו מסרב

האם באמת בנט ולפיד רוצים לגייס את החרדים, או שמא רצונם לסחוט את נתניהו? מקורבים למשא ומתן הקואליציוני טענו היום (חמישי) באוזני כתב ערוץ 10, שיושב ראש הבית היהודי מכוון עצמו לתיק הבכיר השלישי בממשלה הבאה של בנימין נתניהו, בנט על פי הדיווח דורש את תפקיד שר האוצר, אשר יקשה מאד על תפקוד ראש הממשלה שיימצא עצמו מול ברית לפיד-נתניהו בשניים מהתיקים הבכירים ביותר בממשלה.

 

גם לפיד לא יושב בחיבוק ידיים, ובין חיבוק לבנט הוא דורש אף הוא את תפקיד שר החוץ .

בנתים בנט ולפיד יצרו חזית אחידה שהצטרף אליה גם יו"ר קדימה, שאול מופז. על פי ההערכות, בכוונת אנשי הליכוד להפעיל את הלחץ על מספר 2 בבית היהודי, אורי אריאל, שמשוער שהוא מחויב פחות לברית האיתנה שיצרו בנט ולפיד. במפלגת הבית היהודי, בכל מקרה, דוחים את האיומים מצד מפלגת השלטון על בחירות חוזרות. "אנחנו לא מפחדים מבחירות, אם יהיו בחירות עכשיו, הליכוד יתרסק ונעקוף אותו", אמרו במפלגה.

המו"מ הקואליציוני רעשני ורווי בספינים, אבל הוא לא יגרום לנו לשכוח למה אנחנו פה ועל מה אסור לנו להתפשר. לפיד עצמו הגיב כטוב ליבו ביין איך לא בפייסבוק: זה לא דיון על תיקים, זה לא דיון על ג'ובים, זה לא דיון על מי נכנס קודם ומי דפק את מי. יש לא מעט אנשים שמנסים לגרור לשם את המו"מ – פשוט כי זה מה שהם רגילים לו – אבל זה לא יילך להם. מי שאומר לי שבסוף נתקפל פשוט לא מכיר אותנו. אמרתי השבוע בישיבת הסיעה, "אומרים שאנחנו לא מבינים בפוליטיקה, הם צודקים. מה זה אומר? זה אומר שאין לנו ברירה אלא להצמד לעקרונות ולערכים שלנו, כי בזה אנחנו דווקא כן מבינים."

"ועל זה אנחנו צריכים לדבר. העיסוק התקשורתי ממוקד בשאלת השיוויון בנטל וגיוס החרדים, ואנחנו לא הולכים לסגת בעניין הזה במילימטר, אבל "יש עתיד" אינה מפלגה של עניין אחד."

"אנחנו המפלגה של מעמד הביניים הישראלי, ואנחנו שם כדי להיאבק על דיור במחיר שפוי ליוצאי צבא, על הפסקת ההשתוללות של מחירי החשמל והמים והדלק, על לימודי ליב"ה ושינוי עומק בחינוך, על זה שאת כי"ל אי אפשר למכור לחברה קנדית מפני שמדובר במקומות עבודה לישראלים בפריפריה."

"אנחנו המפלגה שרוצה להפוך את כללי המשחק ולהקטין את הממשלה ל-18 שרים, מפני שזה לא מוסרי לדרוש מן האזרחים לשלם יותר ולהוציא מאות מיליונים על משרדים ממשלתיים מיותרים. אנחנו המפלגה שיכולה להוביל מו"מ מדיני שיש מאחוריו כוח פוליטי אמיתי, ולא רק לייצר עלי תאנה שיאפשרו עוד ארבע שנים של קפאון."

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.