שומר על ליצמן: נתניהו סירב לממשלה ללא אגודת ישראל 

גורמים בדגל וש"ס ניסו לשכנע את נתניהו לקיים קואליציה ללא 'אגודת ישראל'. נתניהו סירב

סערת חוק הגיוס: על רקע חילוקי הדעות הפנימיים בסיעות החרדיות סביב חוק הגיוס, פנו לפני שבועות אחדים גורמים בש"ס ובדגל התורה לראש הממשלה נתניהו והבהירו כי ניתן לקיים קואליציה ללא אגודת ישראל.

על פי דיווח ב'כאן – רשת ב", ראש הממשלה סירב להיעתר לההצעה והבהיר "או שכולם נשארים, או שהולכים לבחירות".

כזכור, ב'דגל התורה' ובש"ס סבורים כי חוק הגיוס הנוכחי שהוצע על ידי מערכת הביטחון הוא יחסית טוב שהציבור החרדי "יכול לחיות איתו", כהגדרתן. אולם מנגד במועצת גדולי התורה החסידית סבורים כי מדובר בחוק הטעון שיפורים מהותיים לקראת חקיקתו הסופית, דבר ששר הביטחון ליברמן אינו מוכן לקבל.

אתמול התייחס נתניהו בישיבת ראשי הקואליציה לחוק הגיוס והחלטת בג"ץ האחרונה בנושא. "אם לא תהיה פריצת דרך והתפשרות של החרדים תוך שבועיים, נחליט באופן מוסכם בתחילת החודש הבא על מועד לבחירות", אמר.

בתגובה שיגר סגן שר הבריאות ליצמן הודעה לתקשורת לפיה הם יצקשו להתפשר סביב החוק.

"אישור חוק גיוס מתוקן הוא אחד הדברים המרכזיים שהיוו בסיס לקואליציה ולממשלה הנוכחית", אמר ליצמן. "אין לנו כל עניין בבחירות אך לא נוכל להתפשר בדבר המהותי והעקרוני של שמירת מעמד בני הישיבות שתורתם אומנותם".

עוד אמר ליצמן כי ההחלטה הסופית תתקבל במועצת גדולי התורה. "ההצעות השונות יובאו לדיון בפני מועצת גדולי התורה שתכריע בעניןי וכפי שיורו לנו כך נעשה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.