שוסטר הפתיע: "מוכן למסור את היישוב לידי החמאס"

שוסטר, שהתראיין למנדי ריזל ברדיו 101.5FM, גיבה את הגירוש ואמר כי מדובר ב"אחד הצעדים האסטרטגיים החיוביים ביותר, עבור שלימותה הנפשית של מדינת ישראל ועבור החוסן שלה. שום מקום, שום בית לא קדוש"

ראש המועצה האזורית שער הנגב אלון שוסטר, הפתיע הבוקר, כאשר אמר בראיון במלאות 12 שנים ל"התנתקות" מגוש-קטיף – כי יהיה מוכן לתת את המועצה לארגון הטרור חמאס בעזה, בתמורה לשלום.

שוסטר, שהתראיין למנדי ריזל ברדיו 101.5FM, גיבה את הגירוש ואמר כי מדובר ב"אחד הצעדים האסטרטגיים החיוביים ביותר, עבור שלימותה הנפשית של מדינת ישראל ועבור החוסן שלה. שום מקום, שום בית לא קדוש".

הוא נשאל האם יהיה מוכן לתת את שער הנגב בתמורה לשלום, והפתיע כשהשיב: "אני אומר כן, משום שהסכם שלום, קץ כל התביעות, הכרה בזכותה של מדינה יהודית-דמוקרטית להתקיים במזרח התיכון, התשובה היא כן, חד משמעית. מה, באנו הנה כדי לקדש את שער הנגב? אם אתה שואל אותי בצד העקרוני, האידיאולוגי מה אנחנו עושים פה – הסבא שלי שרד פוגרומים באוקראינה, אבא שלי שרד את האיום הנאצי והצליח לברוח, הגיעו לכאן בתור ציונים סוציאליסטים כדי להקים מדינת מופת – ולא כדי לקדש לא את שער הנגב, לא את נצרים ולא את העיר העתיקה בירושלים. שום דבר", כלשונו.

חבר-הכנסת בצלאל סמוטריץ מ'הבית היהודי' שהתראיין אחריו, אמר בתגובה: "אם אנחנו רוצים שלום ושקט אפשר ללכת לאוגנדה. באנו לארץ ישראל כי זו ארץ מורשת, ארץ אבות, באנו לכאן כהגשמה, כחזון של נביאים. זה הרבה יותר משקט וביטחון וחזון. קשה לי לשמוע את הדברים הללו מאיש של ההתיישבות העובדת, שרגבי אדמותינו אמורים להיות בידיו. מעבר לכך, המציאות מלמדת שכשאנחנו נכנעים ובורחים ונותנים פרסים לטרור – הוא רודף אחרינו ואנחנו משלמים על זה מחירים כבדים. הרי יצאנו מעזה, עזבנו את גוש-קטיף, החרבנו עשרות יישובים ומה קיבלנו? מדינת טרור ורקטות על חצי משטח המדינה"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.