שועלים הלכו בו: צפו: הר הבית הפך לפארק משחקים איסלאמי

 שועלים הלכו בו: עם תחילת חודש הרמאדן המוסלמי, שחופף השנה את חודש אב היהודי, מסכמים המוסלמים את סיום תוכניות החופש ופעילות התנועה האיסלמית בהר הבית בחודש האחרון.

 מסתבר כי הר הבית, האתר הקדוש ביותר לעם ישראל, הפך במהלך החודש האחרון לפארק משחקים לילדי המוסלמים. משחקים, כדורים, ובובות ענק חיללו את המקום.

קרן אל אקצה של התנועה האיסלמית של ראאד סאלח עומדת מאחורי רוב הפעילות בהר, במטרה למשיכת מוסלמים בעיקר מצפון הארץ לעלות להר הבית. מטרת הנוכחות המוסלמית מנומקת בטענות של הגנת אל-אקצה, והקמת חליפות מוסלמית שתשלוט מהר הבית על המזרח התיכון.

במטה אירגוני המקדש מוחים נגד המשטרה הנוכחת במקום, ומאפשרת את חילולו. במקום לאכוף את פסיקות בג"צ שאסרו את המשחקים ברחבי ההר, אותה משטרה מתנכלת ועוצרת יהודים המכבדים את קדושת המקום בתפילה או בהשתחוויה.

 בית המשפט העליון קבע בפסיקתו:

"על המשטרה להקפיד ולהבטיח כי תופעות כגון אלו [משחקי כדור-רגל ופיקניקים הנערכים על ידי מוסלמים]. לא יחרגו מהמתחמים שצוינו לעיל, כדי שתשמר קדושת המקום מפני חילולו, ולא ייפגעו רגשותיהם של בני כל הדתות.

ביטוי לכך נתן המחוקק בקובעו בסעיף 2 לחוק השמירה על המקומות הקדושים כי המחלל מקום קדוש או הפוגע בו בכל דרך אחרת עובר עבירה פלילית, וכך גם מי שעושה דבר העלול לפגוע ברגשותיהם של בני הדתות כלפי אותו מקום".

צילום: המטה להצלת הר הבית

 IMG_1986 IMG_1989 IMG_1997 IMG_2004 בובות ערביות בהר הבית בלון ערבי בלונים בן 11 שנעצר ובא להר הבית דגל אשף בהר הבית דגל ערבי על פרצופים ערביים בהר הבית ו תמוז תשעג ילדים ערבים בהר היבת סדנת משחק ערבי ישן בהר הבית

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.