שורף התפילין נחקר במשטרה; "שוקלים להגיש כתב אישום"

הבחור ששרף את התפילין, טען בחקירתו כי "התפילין ששרף היו ריקות ולא חל עליהם קדושה". בן גביר ל"אקטואליק": "אני קורא לרשויות לעצור אותו עד תום ההליכים"

דניאל עמרם שפרסם סרטון בו הוא נראה כשהוא שורף תפילין, נחקר הבוקר (ראשון) בתחנת מוריה של המשטרה. הבחור שחזר בשאלה, טען בחקירתו כי "התפילין ששרף היו ריקות ולא חל עליהם קדושה".

המשטרה מסרה בתגובה: הובא לידיעת המשטרה סרטון שהופץ ברשתות החברתיות בו נראה חשוד פוגע בתשמישי קדושה.
משטרת ישראל חקרה במהירות תוך הפעלת אמצעים מהמישור הגלוי והסמוי שהובילו עוד באותו יום לאיתור זהותו של החשוד(21, בני ברק) ולחקירתו בתחנת דן. בתום החקירה שוחרר בתנאים מגבילים.

החקירה נמשכת ובהמשך ישקל הגשת כתב אישום.

משטרת ישראל רואה בחומרה פגיעה בערכי הדת ובמסורת ולא תאפשר ביזוי של מסורות דתיות. המשטרה תחקור בנחישות ותמצה את הדין עם העוברים על החוק

מוקדם יותר פנה עו״ד איתמר בן גביר ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה לעצור את הבחור דניאל עמרם שתיעד עצמו שורף את התפילין

בשיחה עם "אקטואליק" בירך עו"ד בן גביר על חקירתו: "מדובר בצעד מבורך בעקבות מעצרו שהגיע אחרי ששיגרתי מכתב ליועץ המשפטי".

"אני דורש את מעצרו עד תום ההליכים", דורש בן גביר. "צריך לעצור אותו כמו כל נער גבעות אחר שהיה פוגע בקודשי דת".

דניאל עמרם, החרדי לשעבר שהעלה סרטון שבו הוא תיעד כשהוא שורף תפילין, וגרר תגובות רבות נזעמות ברשת, טוען כי התפילין ששרף לא אמיתיות. "שרפתי תפילין ריקות ולא חל עליהם קדושה".

"רק רציתי לעורר בלגן בפייסבוק כנגד הכפייה הדתית", הוא הסביר לגולשים בפייסבוק שהגיבו לו כי "עדיין מדובר בביזוי הסמל הנצחי של עם ישראל".

צפו בתיעוד


מוקדם יותר, עו"ד איתמר בן גביר יועצה המשפטי של תנועת עוצמה יהודית פנה היום, מספר שעות לפני כניסת השבת, במכתב דחוף ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בדרישה לפתוח בחקירה ולעצור את דניאל עמרם שהעלה לחשבון האינטרנט שלו סרטון שלו ובו הוא שורף את תפילין.

עמרם טען כי מדובר "במחאה נגד הכפיה הדתית" אך עו"ד בן גביר פנה למנדלבליט בדרישה לפתוח בחקירה ובין היתר כתב: "אין ספק כי במעשיו של מר עמרם הוא עבר עבירות שונות ובין היתר פגיעה ברגשות דת, עלבון דת, ואף התנהגות פסולה במקום ציבורי. לכולנו ברור שאם היה מדובר בנער גבעות השורף קוראן הוא ברית חדשה ומעלה את זה לאינטרנט תוך דקות הייתה מגיעה לביתו משטרה והוא היה נעצר, דינו של עמרם אינו אמור להיות שונה, אני דורש ממך לפתוח בחקירה ולהורות על מעצרו"

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.