שו"ת נדיר עם מרן הרב שטיינמן: "האם לכבד ראש עיר חילוני בכנסים חרדים?"(וידאו)

ועדית 'דגל התורה' השלישית ננעלה ברגעים נעלים עת הגיע מרן רה"י הגראי"ל שטיינמן ובאורח נדיר ענה לשאלות שהוצגו בפומבי ע"י נכדו הרב דוד שפירא. האם מותר להזמין ראש עיר חילוני שמתנכל לחרדים לאירוע של כבוד? ולמי צריכים הנציגים לסייע קודם, לכלל או לפרט"? קודם לכן כיבד הגראי"ל את ראש ישיבת פוניבז' מרן הגרי"ג אדלשטיין לשאת את המשא המרכזי בכנס הנעילה

ועדית 'דגל התורה' השלישית ננעלה ברגעים נעלים עת הגיע מרן רה"י הגראי"ל שטיינמן ובאורח נדיר ענה לשאלות שהוצגו בפומבי ע"י נכדו הרב דוד שפירא. האם מותר להזמין ראש עיר חילוני שמתנכל לחרדים לאירוע של כבוד? ולמי צריכים הנציגים לסייע קודם, לכלל או לפרט"? קודם לכן כיבד הגראי"ל את ראש ישיבת פוניבז' מרן הגרי"ג אדלשטיין לשאת את המשא המרכזי בכנס הנעילה.

מאות נציגי ופעילי 'דגל התורה' קיבלו את מרן הגראי"ל שטיינמן, וראש ישיבת פוניבז' הגאון רבי גרשון אדלשטיין בשירת 'ימים על ימי מלך'. במשך דקות ארוכות עמד הקהל על רגליו ובתחושת התרגשות קיבל את גדולי ישראל.

חבר מועצת גדולי התורה הגר"י זילברשטיין שקידם את פני הגראי"ל הדגיש בדברים שנשא, כי "עלינו לקבל את פסקי גדולי ישראל כולם ובראשם מרן ראש הישיבה". עוד השתתפו במעמד, הגאון רבי נתן זוכובסקי והגאון רבי מרדכי בונים זילברברג.

לאחר שבירך את העסקנים וחברי כנסת, נערך באורח נדיר שו"ת פומבי. הנכד ונאמן הבית הרב דוד שפירא הפנה שלוש אלות אל סבו. "ביקשו העסקנים לשאול, יש עסקנים שכל היום עסוקים בלעזור לאנשים, לא נשאר להם הרבה זמן ללמוד רק שעה או שעתיים ביום, מה עדיף להם ללמוד גמרא או הלכה?". מרן ראש הישיבה השיב: "שילמדו גמרא והוא כבר ידע את הדין".

שאלה נוספת שנשאלה: "עסקנים עירוניים צריכים להתמקד בצרכי הכלל או בצרכי הפרט?" הגראי"ל השיב: "אין שאלה כזאת".

לסיום נשאל הגראי"ל: "ישנם ראשי ערים שאינם שומרים תורה ומצוות ומתנכלים לציבור החרדי, הם אוהבים כבודף ואם יזמינו אות לאירועי כבוד של הציבור החרדי, יכול להיות שתהיה תועלת לציבור החרדי, האם אפשר להזמין אותם?". מרן ראש הישיבה השיב בשפת היידיש: "אל תבלבל את המוח"… באומרו: "זו לא שאלה".

\

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.