"נשתה לך את הדם מהאוזניים"(וידאו)

עמירם בן אוליאל, שהוגש נגדו כתב אישום בגין רצח משפחת דוואבשה, מתאר בהקלטה מיוחדת שנחשפה ב'ערוץ 2' את העינויים שעבר במתקני החקירות של שירות הביטחון הכללי, עינויים שהובילו להודאתו במעשים החמורים: אחד החוקרים "תפס אותי מהחולצה ואמר לי 'אני הולך להיות הסיוט שלך, אנחנו נשתה לך את הדם מהאוזניים'. {החשוד משחזר}

עמירם בן אוליאל, שהוגש נגדו כתב אישום בגין רצח משפחת דוואבשה, מתאר בהקלטה מיוחדת שנחשפה ב'ערוץ 2' את העינויים שעבר במתקני החקירות של שירות הביטחון הכללי, עינויים שהובילו להודאתו במעשים החמורים.

בן אוליאל, בן 21, גדל בהתנחלות כרמי צור בגוש עציון. הוא בנו הבכור של הרב ראובן בן אוליאל, המשתייך לזרם הממלכתי של הציונות הדתית ועומד בראש תוכנית במכינה הצבאית שבנוקדים.

בתיאור לנעשה בחדרי החקירות סיפר בן אוליאל כי אחד החוקרים "תפס אותי מהחולצה ואמר לי 'אני הולך להיות הסיוט שלך, אנחנו נשתה לך את הדם מהאוזניים' וכל מיני איומים כאלה, צרחות, צעקות הכאות וסטירות.

(באדיבות רשת)

"המשיכו לענות אותי. הכל בחקירות, הכל באיומים הכל במכות. עשו לי כל מיני תרגילים, העמידו עם אזיקים ארוכים מאחורי הגב, כל הזמן אזוק ברגליים. העמידו אותי בתנוחה שאני מכופף", סיפר הנאשם המרכזי בפרשה.

בן אוליאל הוסיף כי הכריחו אותו לשמוע 'שירת נשים' למרות שהדבר צרם לו, החוקרים הכניסו לחדרו חוקרת שתשיר לו שירת נשים ושתגיע בו בניגוד לרצונו על מנת להפילו.

"שהם קלטו שאני משתדל לא לשמוע שירת נשים אז הם פשוט החליטו להפעיל את הרדיו, הם שמו שירת נשים, ביקשתי מהם לחדול, הם לא הסכימו וכשקמתי לכבות התנפלו עליי, הרביצו לי, אזקו אותי בידיים וברגליים, לחצו עליי במקומות כואבים".

משירות הביטחון הכללי נמסר בתגובה כי "מדובר בתיק תלוי ועומד בבית המשפט המחוזי-מחוז מרכז, המתנהל בדלתיים סגורות, ולפיכך מטבע הדברים והוראות החוק, אין באפשרותנו להתייחס לפרטים המצויינים בפנייה ולאמיתותם. עם זאת, יצויין כי חקירתו של הנדון בוצעה על פי הוראות הדין ובפיקוח וליווי שוטף של כל הגורמים הרלוונטים".

עו"ד איתמר בן גביר המייצב את בן אוליאל, מסר בתגובה כי "העדות המצמררת בקלטת בתוספת העובדה שעד לרגע זה השב"כ והפרקליטות לא מוכנים להעביר לנו את קלטות החקירה מאותן שעות וימים, מלמדים כי בן אוליאל עונה והוצאה ממנו הודא שאינה קבילה במשפט הישראלי".

לדברי בן גביר, "זו השעה להקים ועדת חקירה שתבחן את מעשי המענים ואת מי שנתן אישור לענות. ההתעללות בבן אוליאל נמשכת ולמעשה כל עצורי הפרשה כולל אלה שאינם נאשמים באירוע בדומא באופן ישיר, ממשיכים לעבור התעללות על ידי שירות בתי הסוהר והשב"כ – הם נמצאים באגפים מופרדים, בצינוקות מבודדים מהעולם ואפילו לא מאפשרים להם לשוחח בטלפון".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.