שחיתות בצמרת • בדיקה משטרתית נגד דרעי והרצוג

שני פוליטיקאים בכירים עומדים במרכזה של פרשות שחיתות. בדיקה משטרתית בעניינו של יו"ר ש"ס השר אריה דרעי. היועץ המשפטי יכריע האם לזמנו לחקירה, בדיקה נגד דרעי עוסקת בנכסי הנדל"ן שברשותו. יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג נהנה ממימון פעילות פוליטית בידי בעלי אינטרס. בינתיים, איש מהפוליטיקאים לא זומן לחקירה באזהרה

שני פוליטיקאים בכירים עומדים במרכזה של פרשות שחיתות. בדיקה משטרתית בעניינו של יו"ר ש"ס השר אריה דרעי. היועץ המשפטי יכריע האם לזמנו לחקירה, בדיקה נגד דרעי עוסקת בנכסי הנדל"ן שברשותו. יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג נהנה ממימון פעילות פוליטית בידי בעלי אינטרס. הבדיקה יצאה לדרך בין השאר בעקבות הגשת תלונות על עבירות פליליות לכאורה בפעילות של אנשי הרצוג בפריימריז 2013.

היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, הורה לבדוק את החשדות המתמקדים במימון הבחירות המקדימות בהן הביס הרצוג את יחימוביץ' לפני כשנתיים וחצי, כשהחשד הוא למימון פוליטי אסור בשורת מקרים מטעם עמותה שהפעילו אנשי הרצוג נגד יחימוביץ'. את דבר הבדיקה של פוליטיקאי נוסף בפרשה שנייה, חשף אמש לראשונה כתב "הארץ", גידי וייץ. היועמ"ש מנדלבליט אישר את דבר קיום הבדיקה.

הרצוג התייחס לבדיקה ואמר כי הוא מברך על המהלך. "מדובר בהכפשות פוליטיות שהליכוד ופעילים מתוסכלים ניסו להפיץ טרם הבחירות והוכחשו כבר אז", אמר. "אני בטוח שהבדיקה תפריך את הטענות ההזויות הללו אחת ולתמיד. אשתף פעולה באופן מלא עם כל שאתבקש על מנת שהנושא יתברר בהקדם".

בינתיים, איש מהפוליטיקאים לא זומן לחקירה באזהרה. הפרשה העוסקת בדרעי מטופלת על ידי המשטרה זה כמה חודשים ונמצאת בשלב מתקדם יותר מהפרשה הנוגעת להרצוג.

"הפתיעו אותי אבל אני מוכן לענות לכל שאלה. אני אעשה מה שצריך כדי לזרז לעשות מה שיותר מהר להסיר את הספקות ולהמשיך לעבוד". כך אמר הבוקר (ד') דרעי בהתייחסות לראשונה בקולו לפרשה, בנאום שהוא נושא במלון רמדה בירושלים.

"עברנו את פרעה, עברנו את המן". כך הגיבה הבוקר (יום ד') יפה דרעי, רעייתו של שר הפנים, לפרשת השחיתות החדשה שיו"ר ש"ס נמצא במוקד שלה. לעיתונאים אמרה הבוקר יפה דרעי רק "בוקר טוב שיהיה לכולם. אנחנו עכשיו נמצאים בחודש מצוין".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.