שחקני כדורגל לגר"מ מאזוז: "הפוליטיקאים החרדים בגדו בנו"

בתיעוד מיוחד מתוך המפגש, דרש הגר"מ מאזוז לדעת אם נעשתה פנייה לנציגות החרדית קודם, או שאין זה אלא טענות שנועדו לפגוע בפולטיקאים החרדים. צפו

 

ביום חמישי הגיעו למעונו של הגר"מ מאזוז​ בבני ברק ​שחקני כדורגל, מובילי המאבק נגד חילולי השבת בכדורגל​, ומחו על כך שהחכים החרדים סגרו מול ראש הממשלה דיל שיאפשר את המשך משחקי השבת.

בתיעוד מיוחד מתוך המפגש, דרש הגר"מ מאזוז לדעת אם נעשתה פנייה לנציגות החרדית קודם, או שאין זה אלא טענות שנועדו לפגוע בפולטיקאים החרדים.

לדברי השחקנים: הם פנו גם לנציגי ש"ס, שהתחייבו שזה לא יקרה והם יעמדו לצידם, כמו גם לנציגי יהדות התורה, אך ברגע האמת, הכל פוליטיקה, הבעיה היא, שהחרדים חושבים שכדורגל זה משהו רק של חילונים, ולא אכפת להם מזה, הם לא יודעים שהיום יש עשרות שחקנים, שהתחזקו ושומרים שבת, שהנסיון הזה עכשיו יכול להפיל אותם, זאת מבלי לדבר על מאות אלפי הצופים, שגם יחללו שבת בעקבות זאת. בפועל אנחנו השחקנים – העובדים, לא רוצים את זה, והיתה לנו ציפייה כי הנציגות החרדית היא זו שתעמוד לצידנו במאבק הזה, ולצערנו התאכזבו, באנו לכאן כעת כי אנחנו מבינים שרק גדולי הדור יכולים לזעוק את הכאב שלנו, ואולי להחזיר את הגלגל אחורה, רגע לפני שכבר לא יתאפשר. ​

הרב הקשיב לכאב שלהם ​בקשב-רב, והתבטא, כי יש לעשות הכל למען שמירת השבת, זו מצוה שעם ישראל מסר נפשו עליה במשך כל הדורות, וצריך להתפלל שכולם יבינו ששבת קודש היא מקור הברכה. לא יתכן שיתנו 'היתר' לדבר כזה.

הרב תמה כיצד יתכן שדוקא כאן בארץ הקודש כאשר רואים אנשים שמתחננים לשמור שבת, יש פה 'כפיה חילונית' שלא נותנים לאנשים לנוח פעם בשבוע ולהיות עם המשפחה. אנטיוכוס גם נלחם על השבת, ולא הצליח, אף אחד לא יוכל עליכם, אתם תנצחו!

​השחקנים סיפרו לרב כי החתימו כבר שלוש מאות שחקנים רק משני הליגות הראשונות, שזה 70% ​מכלל השחקנים בליגות הראשונות, שהצטרפו למכתב ​​פנייה לראש הממשלה שלא לאלץ אותם לשחק בשבת. במכתב הם הביעו את זעקת בני משפחותיהם: "לכל אורך ימות השבוע אנו עובדים קשה – משחקים ומתאמנים", הם כותבים, "וכל רצוננו הוא לנוח עם בני משפחותינו בשבת – יום המנוחה הלאומי במדינת ישראל. שחקנים זקוקים למנוחה בשבת לצורך הטענת מצברים וכדי לצבור כוחות לאימונים ולמשחקים מוצלחים על המגרש".
בסיום המכתב הם מתחננים: "אנא, אל תפגע בזכות היסודית והבסיסית שלנו כעובדים הזכאים ליום מנוחה שבועי, שהוא הבשורה ההיסטורית האדירה שהעם היהודי הביא לאומות העולם".

למכתב צירפו השחקנים גם את החלטת בית הדין לעבודה בתל אביב שניתנה כבר לפני כשנתיים, בנוגע לכך שאין להוציא היתר להעסקתם של השחקנים בשבת בניגוד לרצונם.

בין השחקנים שחתמו על המכתב מופיעים שמות מוכרים כמו: שון גולדברג ואיתי שכטר מבית"ר ירושלים, שלומי אזולאי ממכבי חיפה, גידי קניוק ממכבי פתח תקווה, שי דוד ממ"ס אשדוד, ועוד. ניתן לשער כי מספר השחקנים החתומים אף יעלה בהמשך.​

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. כולם מזהים מי מנהיג הדור

  מרן הרב מאזוז בפועל מנהיג את הדור

  נתן |
  הגב
 2. כל הכבוד!!!

  זרקו ארבעה מנדטים לפח, ועכשיו יש להם טענות?
  אם היה בכנסת עוד ארבע מנדתים המצב היה אחרת
  ולא היה צריך לאשר את המשחקים בשבת
  מי שלא רוצה שלא ישחק בשבת

  קובי |
  הגב
  • קובי אתה חצוף ומגעיל כמו מרנך דרקי המושחת

   כמה טוב שלא הצבענו לכם הייתם הורסים עוד ועוד את עם ישראל
   די לכם נבלות לכו לעזזאל

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב