שחר אילן ועשרות אנשי רוח במכתב לנתניהו: "העיצומים הפליליים – בכיה לדורות"

מתנגדים לחוק הגיוס: לא תאמינו מי עומד מאחורי המכתב של אנשי הרוח המתנגדים לחוק הגיוס. מי שידוע באהבתו העזה לחרדים העיתונאי והעסקן החילוני שחר אילן  שקיבץ  30 עיתונאים, סופרים ואנשי אקדמיה  שמבקשים לשנות את חוק הגיוס : "הכנסת סעיף העיצומים הפליליים לחוק תהיה בכיה לדורות".

הפרופסור ידידיה שטרן, סגן נשיא המכון הישראלי לדמוקרטיה בין החותמים אומר. "המכתב נועד להסביר לראש הממשל ולכנסת שהחוק שעתיד לעבור ככל הנראה הוא חוק שיש תמימות דעים בין המומחים שהוא יבוא לתוצאות הפוכות ממה שהממשלה מכוונת לעשות", הסביר שטרן, "מצד אחד, הוא לא יביא לגיוס של חרדים, ומצד שני הוא גם פוגע ומעליב את הציבור החרדי שלא לצורך ולכן מקרב את האפשרות של ריב אחים".

שחר

בין החותמים" ראש השב"כ לשעבר עמי איילון, חוקר החברה החרדית הפרופסור מנחם פרידמן והסופר דב אלבוים, שכותבים כי "קיים חשש שמעצר בני ישיבות יוביל למרי אזרחי והפגנות אלימות. במאבק כזה לא יהיו מנצחים אלא רק מפסידים. גם אם צעד זה נראה צודק ושוויוני במבט ראשון, בפועל הוא יגרום רק נזק".

בין החותמים שורה של פרשנים ועיתונאים  אמנון לוי, אבירמה גולן ושחר אילן, שארגן את המכתב. כיום משמש אילן כסמנכ"ל עמותת חדו"ש שנחשבת לסדין אדום במגזר החרדי, וחתומה בין השאר, על העתירה שהובילה להקפאת התקציבים לישיבות החרדיות.

"אף אחד לא יכול לחשוד בי שאני סבור שתלמידי ישיבות לא צריכים לשרת בצבא או בשירות אזרחי. אבל בעניין הזה, אני חושב שאנחנו לא צריכים לריב, אם אנחנו רוצים שכמה שיותר חרדים ישולבו. לכן, בעניין הזה בישיבות ועדת שקד, אריאל אטיאס ואני אמרו את אותם דברים – וזה לא דבר כל כך מקובל", אמר אילן.

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.