צדיק בסדום – שטבון: "אצביע נגד חוק הגיוס", הבית היהודי: שטבון יודח • וידאו

הפתעה בכנסת: ח"כ יוני שטבון (הבית היהודי) הצהיר במהלך דיון במליאת הכנסת בנוגע לחוק הגיוס, כי יתנגד לחוק,בניגוד לעמדת  הקואליציה בה הוא חבר.)

"אתנגד לחוק הגיוס. החוק הולדתו בחטא, חלק מגל חקיקה אנטי דתית שתכליתו לאתגר את זהותה היהודית של המדינה בדרך למדינת כל אזרחיה", אמר שטבון.

עוד הוא הוסיף "אני קורא לזה בצורה הכי ברורה שיש, החירור של חוק הגיוס, אני מצביע בעד חירור של חוק הגיוס. לחורר את חוק הגיוס, החוק הזה מחורר, מאוורר. לפני שנה כשהתחלנו את הקואליציה ואת התהליך עם יש עתיד, מה שהם ציפו והתוצר שהבאנו לוועדת שקד הוא שונה לחלוטין".

גורמים בבית היהודי אמרו כי עונשו יהיה כי הוא יודח מתפקידיו בסיעה – ביניהם סגן יו"ר הכנסת וחברות בוועדות. "הסיעה לא תסבול פגיעה במפלגה ובחבריה ויהיו לכך השלכות חריפות", נכתב בהודעת הבית היהודי

ח"כ עפר שלח מיש עתיד, עלה לדוכן והגיב בחריפות לדבריו של שטבון ולכוונתו לחרוג מהמשמעת הקואליציונית : "יש בתוך סיעת הבית היהודי אנשים שמספרים לעצמם סיפורים. לקואליציה יש אחריות ולא תמיד נראה לי שבבית היהודי מבינים אותה. אני רוצה לדבר איתך על אחריות ועל המשמעות שלה. אחריות איננה להגיש אולטימטומים ריקים שנפלו אחד אחרי השני כי אין בהם שום תוכן".

 

"אתם מבטיחים הבטחות שלא עמדתם באף אחת מהם", המשיך ח"כ שלח. "הביטוי סנקציות פליליות לא קיים בחוק, זה ביטוי שהמציא מי שרצה להבאיש את ריחו של החוק. אתה מבאיש את ריחה של הסיעה שאתה חבר בה".

חברי הכנסת החרדים מיהרו לעודד את שטבון.  ח"כ אלי ישי (ש"ס) חיזק את ח"כ יוני שטבון (הבית היהודי), שהודיע כי הוא מתנגד לחוק הגיוס. ישי אמר כי זהו "קול אמיתי של איש אחד בתוך המון טועה. עמדתך מול סיעתך מצביעה על יושר ואומץ פוליטי נדיר".

ח"כ משה גפני (יהדות התורה) בירך את שטבון ואמר: "לפחות יש צדיק אחד בסדום. שטבון השמיע באומץ ליבו קול מוסרי וערכי בדבר כה פשוט שמבזה את הבית היהודי. אמירתו מהווה תמרור, ולו סמלי, להצלת כבודם של מצביעים רבים של הבית היהודי שמרגישים מרומים מבנט ומסיעתו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.