דרמה: שטבון פורש – מרזל נשאר – מתעדכן

ישי בצרות: רגע לפני הגשת הרשימות מאיים יוני שטבון לפרוש מהמפלגה בעקבות האיחוד עם 'עוצמה יהודית'

מפלגת 'יחד' על סף פירוק? שעות לפני הגשת הרשימות נקלעה צמרת המפלגה למשבר חריף, זאת בשל חילוקי דעות קשים בין היו"ר ישי לח"כ יוני שטבון.

בשעה האחרונה נפגשו יוני שטבון ואלי ישי על רקע חילוקי הדעות סביב צירופם של חברי "עוצמה לישראל", שטבון התעקש שמרזל ובן ארי יהיו בחוץ, אך ישי שקרא בשבוע האחרון סקרים המצביעים על כך שמרזל ובן ארי שווים קרוב ל-2 מנדטים העדיף את הצמד מחברון מאשר את שטבון האפרורי שעל פי סקרים פנימיים לא סוחף עימו קהל רב.

מי שיחליף את שטבון הוא הלל הורביץ מחברון שפעל רבות למען ההתיישבות ביהודה ושומרון.

ע"פ הדיווחים הרקע למשבר הוא הריצה המשותפת של המפלגה עם 'עוצמה יהודית', כאשר בשלב זה מאיים שטבון לפרוש מהמפלגה אם ישי לא יחזור בו מהאיחוד האמור.

ולא רק שטבון: ראשי המטה הציוני דתי במפלגת 'יחד' – אוהד עזרן, אהרן צוהר ואוהד כהן הודיעו לאלי ישי שבמידה ולא ישנה את החלטתו – הם יאלצו להתפטר מהמפלגה.

אלי כעת מתחבט בין יוני שטבון האפרורי חסר הכריזמה – שמייצג את המחנה הדתי המתון – לבין בן ארי ומרזל שסוחפים אחריהם רבבות קולות בתוך ההתנחלויות וכבר גרפו בבחירות הקודמות 67.000 אלף קולות.

המשבר הנוכחי מפתיע מאוד זאת משום שבשעות האחרונות התקבל הרושם כי ההדורים במפלגה יושרו. כזכור, הבוקר דווח כי הרב משה הגר, ראש המכינה הקדם-צבאית ביתיר, שהצטרף לפני שבועיים למפלגתו של אלי ישי ושהיה אמור לקבל את המקום הרביעי ברשימה, הודיע הבוקר כי לא ירוץ לכנסת אך ימשיך לשמש כיו"ר הנהלת המפלגה.

בהודעה שפרסם נאמר: ״אינני פורש מהמפלגה ואשמש כיו״ר הנהלת התנועה. באתי מתוך תחושת שליחות ואמונה בדרך, אך למען האחדות אני מוותר על מקומי. המהלך נעשה בתיאום מלא מול יו״ר התנועה חה״כ אלי ישי וח״כ יוני שטבון״.

במקומו של הגר יוצב, ככל הנראה, איש 'עוצמה יהודית', ברוך מרזל.

הרב הגר הוסיף: "העמדת ברוך במקומי, באה בעקבות דרישה של בית הרב מאזוז. לא ראינו שזו סיבה לעכב את כניסתנו לכנסת, בגלל עניין פרסונלי.

"נוכחותו של ברוך מרזל היא ניצחון עצום על שונאי ישראל. ברוך, הוא תלמידו הנאמן של הרב כהנא, שהיה עוזרו בכנסת. חזרתו לכנסת כח״כ. היא ניצחון עצום. יהיה שמח כשברוך יעמוד מול האויבים".

במערכת הפוליטית מעריכים כי מעבר להסבר הרשמי של הרב הגר, המהלך מבטא את חוסר שביעות רצונו של פטרונו של הרב הגר, הרב טאו, מהאיחוד עם 'אנשי עוצמה יהודית'.

למרות זאת, הרב טאו צפוי לתצוך ברשימה, או לכל הפחות לא לצאת נגדה באופן רשמי, זאת לאחר שמיכאל בן ארי ויתר על מקומו לטובת ברוך מרזל שאינו נוהג לעלות להר הבית.

בוידאו: שירה וריקודים בכנס הבחירות של מפלגת 'יחד'

[alooma ref="e029dac9c792bb473ac759c0a284d972.mp4" src="1" autoplay="1" pid="0"]

8 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. דרך יפה לעזוב את הפוליטיקה – אולי

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. תרגילים בשביל לתפוס כותרות ישי מצליח בהצגת פיצוצים וייענו פרישות פרסומת הכי טובה

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. ישי מעסיק את התקשורת כל הפיצוצים וכאילו פרישות זה בדיוק בשביל לתפוס כותרות והוא מצליח יופי

  יקי |
  הגב
 4. ישי מעסיק את התקשורת כל הפיצוצים וכאילו פרישות זה בדיוק בשביל לתפוס כותרות והוא מצליח יופי

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב