שטבון במקום הפיגוע – "הגמרא המחוררת מהירי" (וידאו)

חבר הכנסת יוני שטבון ביקר בזירת הטבח אמש בהר נוף. ראה את התיעוד המצמרר ואף שמע את הקשר בין כרך המסכת ראש השנה שנפגעה מהירי לבין הטבח. צפו.

שטבון ביקר בבית הכנסת 'קהילת בני תורה" שם אירע הטבח הנורא, ושם הציג בפניו אחד מהמתפללים את המסכת היחידה שנפגעה מכדורי המרצחים,

הגמרא היתה מסכת ראש השנה, וכשפותחים את הגמרא רואים בדיוק את הענין של שופרות וזכרונות בראש השנה יום הדין, שזה מזכיר לנו שכל מה שקרה נקבע בראש השנה, והשופר הוא לזכר קרן האיל של יצחק אבינו שכמעט נשחט, וכאן בהר נוף נטבחו ארבעה.

חבר הכנסת יוני שטבון שראה את זה מול עיניו התרגש מאוד מהדברים, ואף ציין בדף הפייסבוק שלו את ביקורו בזירת הטבח תוך שהוא מזכיר את ענין הגמרא: "גם את זה צריך להגיד היום, פעם יהודים נטבחו ונרצחו כשלמדו תורה מול ספרי הקודש כשהם חסרי מגן וישע. היום, במדינת היהודים ברוך ה', יש לנו שוטרים שקמים להילחם ולהגן על אחיהם. כל הכבוד לקציני המשטרה שגילו בחיסול המחבלים יוזמה, התקפיות ומסירות נפש גדולה. עכשיו, להכות בטרור ולהכות חזק. הלילה בסיור בהר נוף בבית הכנסת. צפו בגמרא של אחד הנרצחים הי"ד".

צפו בביקורו של שטבון והמסכת שנפגעה
[alooma ref="d59b55a7c5928661cde292833943c7d1.mp4" src="1" autoplay="0" pid="0"]

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. תמיד אני מתרגשת מעמישראל, שימצאו בכל עיתוי ומציאות את הקב"ה, גדלותו והשגחתו ויפיצו להמונים… שידעו איפה לחזק ולרומם! ואיך להשפיע אשריכם! חזו חזו בני חביבי…

  רייזי |
  הגב
 2. הסיפור המרגש הזה פורסם כבר בכל ערוצי הטלוויזיה, ממש קידוש ה'

  ישראל |
  הגב
 3. ממש מרגש!!!! לא יאמן!!!! קידוש השם!!!!
  אם אני לא טועה המרואיין הוא הר' ראובן צדוק מהר נוף די מוכר שם בשכונה…

  ירא |
  הגב
 4. ממש מרגש!!!! לא יאמן!!!! קידוש השם!!!!
  אם אני לא טועה המרואיין הוא הר' ראובן צדוק מהר נוף די מוכר שם בשכונה…

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב