שטבון חובר לישי: נאחד את הציבור החרדי והמסורתי (הקלטה)

פיצול ש"ס: ח"כ שטבון בראיון: "אלי ישי מנהיג אמיץ ואיש אמת, ידע לאן הוא נכנס ולא חשש לרגע. מוכיח אומץ לב אישי וציבורי, לא פחות מכל לוחם קרבי. שורה של רבנים עומדת מאחורי המפלגה".

ח"כ יוני שטבון, שהצטרף אמש רשמית למפלגתו החדשה של אלי ישי ועתיד להיות שותף בכיר בה, אמר הבוקר (שלישי): "יש לנו משימה אחת ברורה – לאחד את הציבור הדתי, חרדי ומסורתי לעשרה מנדטים"

[alooma ref="b7b466aaa895ccf484ffb8b9a2f3a7d7.mp3" src="1" autoplay="0" pid="0"]

אמש (שני) איימו קומץ פעילים לפוצץ את מסיבת העיתונאים שכינס ח"כ אלי ישי, בה הכריז על הקמתה של מפלגתו החדשה. קריאות גנאי ואיומים הופנו כלפיו, והבוקר (שלישי) נוכח חשש לחייו החליט קצין הכנסת להעמיד לו אבטחה צמודה.

חבר הכנסת יוני שטבון, שהודיע אתמול רשמית על הצטרפותו למפלגה החדשה של אלי ישי וצפוי להיות בה שותף בכיר, התייחס הבוקר למהומות ואמר: "אלי ישי מנהיג אמיץ ואיש אמת, הוא ידע לאן הוא נכנס ולא חשש לרגע. מוכיח אומץ לב אישי וציבורי, לא פחות מכל לוחם קרבי. אני רואה זכות גדולה בעבודה המשותפת אתו. אנחנו מייצגים אמת גדולה, ולא נחשוש לומר אותה בכל מקום ובקול גדול. יש לנו משימה אחת ברורה – לאחד את הציבור הדתי, החרדי והמסורתי לעשרה מנדטים".

ישי הודיע אמש (ב') רשמית על פרישתו מתנועת ש"ס ועל הקמת מפלגה חדשה בראשותו. "אני עוזב מפלגה אך לא דרך", אמר ישי במסיבת עיתונאים בירושלים. הוא הכריז כי יפעל להשיג צדק חברתי ולשבור מחיצות בין דתיים לחילונים ובין ספרדים לאשכנזים. ישי העריך כי מפלגתו תפתיע בבחירות ותשיג יותר מ-10 מנדטים.

עשרות פעילים של ש"ס ניסו לפרוץ לאולם ולהפריע למסיבת העיתונאים אך נהדפו בידי מאבטחים. הם הטיחו בישי כי בגד בש"ס וברב עובדיה יוסף. בתגובה קרא ישי לאריה דרעי לנהל מערכת בחירות הוגנת ונקייה מהשמצות.

החלטת ישי התקבלה בעקבות כישלון הפגישה בבוקר יום ב' בין חבר מועצת חכמי התורה של ש"ס, הרב שמעון בעדני, לבין הרב מאיר מזוז, שאמור להיות מנהיגה הרוחני של המפלגה החדשה בראשות אלי ישי. הרב שמעון בעדני פרסם אתמול (ב') מכתב, ובו הוא קובע שאין לפלג את ש"ס ואין להקים מפלגה נוספת שתפלג את המחנה.

 

בתנועת ש"ס הביעו צער על שאלי ישי בחר לעזוב את התנועה ולנטוש את דרכו ומורשתו של הרב עובדיה יוסף. "צר לנו שיצרים אישיים ומניעים זרים הביאו את ישי למעשה הזה", תגובת ש"ס.

 

חבר הכנסת יצחק כהן מש"ס אמר (ב') כי אינו מופתע מהצעד שנקט אלי ישי. לדברי ח"כ כהן, התשתית למהלך הזה הוכנה מזמן, ולמעשה הספירה לאחור החלה מהרגע שמונה אריה דרעי ליושב ראש התנועה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.