שטבון: "חרדים, דתיים וחילונים – כולנו משפחת השכול"

אלעד זוכרת: בטקס הזיכרון המרכזי שנערך בעיר השתתפו, בין היתר, ראש העיר, רב הקהילה הדת"ל בעיר ועוד. ח"כ שטבון שהיה אורח הכבוד בטקס אמר: "אנחנו נעים במטוטלת של 'חיים, מוות וחיים' – משואה לתקומה ומזיכרון לעצמאות. זהו סיפורו של עם הנצח, שלא מפחד מדרך ארוכה"

באלעד נערך אמש אירוע לזכר הנופלים במערכות ישראל. באירוע השתתפו, בין היתר, ראש העיר הרב ישראל פורוש, ח"כ יוני שטבון (הבית היהודי), הרב נחשון וקסמן – רב הקהילה הדת"ל בעיר, הרב שמשון קליין – אחראי על שילוב חרדים בצה"ל, ועוד. הקהל בכנס היה מגוון והורכב מהאוכלוסיות השונות בעיר.

הנואם המרכזי באירוע היה ח"כ שטבון, שאמר: "אנחנו נעים במטוטלת של 'חיים, מוות וחיים' – משואה לתקומה ומזיכרון לעצמאות. זהו סיפורו של עם הנצח, שלא מפחד מדרך ארוכה. ברחובות ישראל, ב"ה, לא תמצאו פסלי ברונזה או אבני אדם, לא של רועי קליין וגם לא של דוד שירזי ה' ייקום דמם…אצלנו הזיכרון הוא חלק מהחיים. חיים כמתים, כולנו בנים לאומה זוכרת".

בהתייחסו למשפחות השכולות אמר שטבון: "המשפחות הן מנושאי לפיד החיים בישראל וממבשרי התקווה במדינתנו. ביום הזה, ובכל יום ויום, כולנו, עם ישראל כולו, חרדים וחילונים, דתיים ומסורתיים – כולנו משפחת השכול, בנים ובנות לאומה זוכרת".

חבר הכנסת יוני שטבון הוא רס"ן במילואים ומעוטר צל"ש על תפקודו במלחמת לבנון השניה. כזכור, בקרב בינת ג'בל, שהה שטבון מטרים ספורים ממטע הזיתים בו התנהל הקרב המפורסם, ושמע בקשר את מפקדו וחברו רס"ן רועי קליין מכריז: "קליין מת, קליין מת". שטבון הבין ששרשרת הפיקוד נפלה, ואז קיבל החלטה להיכנס ללב הלחימה. בסיומו של הקרב שהתנהל תחת אש כבדה, הצליחו שטבון וחייליו לפנות את גופתו של רועי קליין הי"ד ולהביאו לקבר ישראל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.