"שטח עירוני" בבת ים: שלוש מפלגות ספרדיות צפויות

"שטח עירוני" מגיע השבוע לבת ים. 3 מפלגות ספרדיות ירוצו ככל הנראה לבחירות המקומיות. ומי בטוח ששני מנדטים כבר מובטחים לו?

אנחנו ממשיכים גם השבוע בסקירה העירונית של 'אקטואליק' על המתרחש בערים השונות בארץ בעלות הצביון החרדי, או על אלה המאכלסות אחוז גבוה של חרדים, לקראת הבחירות העירוניות שיתקיימו בעוד פחות משנה.

והפעם, אחרי אלעד, נתיבות, צפת, רכסים ועוד – העיר בת ים הסוערת.

בבת ים, בבחירות האחרונות, הציבור החרדי התחלק לשניים בשאלה במי לתמוך לראשות העיר. ש"ס וחלק מהציבור החרדי תמכו באלי יריב, ואילו אנשי הקהילה של הרב בניהו שמואלי, קהילה לא קטנה בבת ים, תמכו ביוסי בכר שידוע כאיש של ראש העיר הקודם, שלומי לחיאני, שפרש מתפקידו בשל הנסיבות המשפטיות.

בסוף, כזכור, זכה בכר בראשות העיר, לא מעט בזכות פעילותו של שדרן 'קול ברמה' עמי מיימון, תושב העיר, שהפעיל את כל קשריו ועשה הכל למען בחירתו. אך למרות אי התמיכה, בכר הכניס את מפלגת ש"ס לקואליציה העירונית ונתן לחברים שם תפקידים בכירים, כולל סגנות ראש העיר.

לקראת הבחירות הקרובות כבר הודיעו על ההתמודדות לראשות העיר אורי בוסקילה, שכיהן שנים כסגן ראש עיר, אלי יריב ששוב ינסה את מזלו, ועוד כמה אנשים פחות מוכרים לציבור החרדי.

לגבי מועצת העיר, הציבור החרדי בבת ים מפולג, ועתידות לרוץ שם כמה מפלגות.

'אקטואליק' עושה לכם סדר:

כמו ברוב הערים, גם בבת ים ככל הנראה תריץ 'יחד' של אלי ישי רשימה מקומית, מלבד ש"ס.

ישנם תושבים בעיר הטוענים כי סיעת ש"ס העירונית בראשות רפי ברנז לא עושה מספיק לציבור החרדי בעיר. "אפילו שיש להם יד חופשית מראש העיר יוסי בכר, אתה לא רואה מספיק פעילות בעיר לציבור החרדי", אומר אחד התושבים ל'אקטואליק'. "מידי פעם יש איזה אירוע, וזה נראה שהוא מתקיים רק בשביל לצאת ידי חובה".

שם צעיר שמוביל בעיר שעתיד להיכנס לרשימת ש"ס, הוא עמוס מיימון, פעיל מוכר בעיר, שכיום מכהן בתפקיד בכיר בבד"ץ "עטרה". "הוא איש חסד", אומרים עליו חבריו.

מפלגת יחד קבלה בבת ים בבחירות האחרונות 1,641 קולות, ושם מתכוונים כעת להריץ רשימה שתנגוס קולות מכל המפלגות. ליו"ר יחד, אלי ישי, יש חברים קרובים בעיר וגם רבני שכונות שמקורבים לראש הישיבה הגר"מ מאזוז שליט"א. ב'יחד' אומרים: יש לנו 2 מנדטים לפחות.

עוד מפלגה שתרוץ ככל הנראה היא מפלגה של צעירים, שתונהג ע"י מקורבו של הראשון לציון הגר"י יוסף, שמעון שמואלי, פעיל חברתי ומוכר בעיר וגם ברשתות החברתיות, שככל המראה ינגוס הרבה קולות מש"ס והספרדים בעיר לשמואלי יש ארגון בשם 'איגוד בני תורה' שמארגן כנסים ושבתות פיוט וגם מביא מידי פעם את מורו ורבו של שמואלי, הגר"י יוסף, לשבתות לעיר ולמסירת שיעורים בבתי הכנסת בבת ים.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. שחכת את הכח של הרה"ג הרב זמרוני ציק שליט"א בעיר ששוה לפחות מנדט!

    רב קהילת חב"ד בעיר שמונה למעלה מ100 משפחות אבל עם הרבה מקורבים, ובכל מערכת בחירות המפלגות רבות בינהם במי חב"ד תתמוך.

    מאיר |
    הגב