שטייניץ הלם בלפיד: "אסור לתת לבלורית לנהל את המדינה"

שטייניץ נאם בכנסת והשתלח בלפיד עם שלל הטעיות וגלישה לפסים אישיים ■ "אני פונה לריקי כהן מחדרה: אל תתפתי למפלגות נישה ולגימיקים"

שר האוצר לשעבר יובל שטייניץ, המכהן בממשלה הנוכחית כשר לנושאים אסטרטגיים, לענייני מודיעין וליחסים בינלאומיים, תקף היום (ד') בכנסת את שר האוצר היוצא יאיר לפיד, תוך שהוא מציג תמונת מצב מעוותת של כלכלת ישראל.

שטייניץ הקריא תחילה את הפוסט המפורסם של לפיד בפייסבוק לפני כשנתיים על ריקי כהן מחדרה שהיא ובעלה משתכרים כ-20 אלף שקל בחודש וכורעים תחת נטל יוקר המחיה; שטייניץ השתלח בלפיד ואמר כי נכשל בשיפור מצב מעמד הביניים.
"ריקי כהן התאהבה בבלורית של יאיר לפיד וביש עתיד; הלב שלה נשבר", אמר שטייניץ, שהשיב בשמו של רה"מ בנימין נתניהו רגע לפני אישור פיזור הכנסת בקריאה טרומית.

נאומו של שטייניץ היה רצוף אי-דיוקים והשתלחויות אישיות במראה החיצוני של לפיד. כך, למשל, שטייניץ אמר כי ישראל ספגה הורדת דירוג אשראי, מה שלא נכון לחלוטין (פיץ' הורידה לאחרונה את תחזית הדירוג של ישראל מ"חיובי" ל"יציב" בשל מבצע "צוק איתן", אך הדירוג נותר על כנו ואין אפילו סכנה להורדת דירוג כיוון שתחזית אינה "שלילית").

בנוסף, שטייניץ חזר שוב ושוב על נתון הצמיחה השלילית לנפש, מבלי להזכיר כי מדובר בנתון זמני בגלל "צוק איתן". בהודעת הריבית האחרונה של בנק ישראל בשבוע שעבר נכתב גם במפורש כי האינדיקטורים הכלכליים האחרונים מעידים על חזרה לקצב צמיחה ששרר לפני "צוק איתן".

"לפני שנתיים-שלוש מדינת ישראל הייתה בראש טבלת הצמיחה בכל העולם המערבי", אמר שטייניץ. "היא הייתה בראש טבלת דירוגי האשראי. היום כל זה נעלם. במקום העלאת דירוג אשראי קיבלנו הורדה. קיבלנו צמיחה שלילית לנפש. מהמקום הראשון בכלכלות המערב – הגענו כמעט למקום האחרון".

שטייניץ התעלם מהעובדה שהוא הותיר אחריו גירעון של 38 מיליארד שקל, והמשיך לתקוף את לפיד: "מר לפיד, אתה כמובן פנית לגברת ריקי כהן מחדרה שמרוויחה יותר מ-20 אלף שקל בחודש. אבל יש גם את ריקי כהן מעפולה שהיא בכלל לא מקהל המצביעים שלך; אבל היא גם מסתכלת על סדרי העדיפויות שלך, על צמצום השקעות בפריפריה וצמצום פערים ועל כך שדאגת קודם כל לחזקים – שגם בהם פגעת".

שטייניץ, פילוסוף ללא רקע בכלכלה, הטיח בלפיד כי הוא חסר ניסיון כלכלי: "אסור לתת לידיים בלתי אחריות ובלתי מנוסות לנהל את כלכלת ישראל ואסור לתת לידיים בלתי אחריות לנהל את ביטחון ישראל.

"אני פונה לריקי כהן מחדרה: הלב שבור מאשליית לפיד ויש עתיד, אבל השכל עדיין עובד. אל תתפתי למפלגות נישה, לבלורית וגימיקים תקשורתיים שמנסים לשבות את ליבך. הדבר הכי חשוב זה משילות, לחזק את מפלגת הליכוד בראשות נתניהו. ואם את שייכת לשמאל – תצביעי עבור מפלגת העבודה. יש מקום לכך שיהיו 2 מפלגות גדולות בישראל. נחזיר את המשילות ונדחוף הצידה את כל מפלגות האווירה והבלורית".

שטייניץ התייחס שוב ושוב למראה החיצוני של לפיד ולאותה "בלורית": "אי אפשר להפקיד את ענייני הכלכלה והביטחון בידי הבלורית. לפיד, אתה לא בחור רע, אתה גם לא טיפש… היית פרזנטור מעולה בטלוויזיה. בשמי ובשם כל אזרחי ישראל אני מציע לך לחזור למקום שאתה טוב בו – לטלוויזיה. תשאיר את ענייני הכלכלה והביטחון הלאומי לאנשים רציניים, עם קצת פחות בלורית אבל עם הרבה יציבות ואחריות".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.