שטרן דורש לפתוח בחקירה כנגד ישיבות ההסדר

ח"כ אלעזר שטרן פנה ליועץ המשפטי בדרישה לפתוח בחקירה כנגד ראשי ישיבות ההסדר בחשד לפעילות פוליטית. ישיבות ההסדר בתגובה: מדובר בסתימת פיות.

ח"כ אלעזר שטרן נגד ישיבות ההסדר – סיבוב נוסף: לאחר שכשל בניסיונותיו להביא להארכת משך השירות של תלמידי ההסדר, העיתון 'מעריב' מדווח היום כי שטרן פנה ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה לפתוח בחקירה נגד ישיבות ההסדר בחשד למעורבות פוליטית של ראשי הישיבות במערכת הבחירות האחרונה.

דרישתו של שטרן באה על רקע טענות למעורבות פוליטית של ראשי ישיבות ההסדר המנסים להשפיע גם פוליטית על תלמידי הישיבה, למרות שהתלמידים שייכים לצבא, גם בשנות לימודיהם בישיבה.

כזכור, בתחקיר 'המקור' שעסק בישיבות ההסדר התגלה כי ראשי ישיבות ההסדר פעלו במערכת הבחירות האחרונה עבור מפלגת הבית היהודי, ושיכנעו תלמידים להצביע למפלגנה זו.

במכתבו, כפי שצוטט ב"מעריב", כותב שטרן כי "רבים מתלמידי ישיבות ההסדר הינם חיילים בשירות ללא תשלום, זאת החל מהשנה השנייה שלהם בישיבה, ולאחר חזרתם מהשירות הסדיר בצה"ל, עד לסיום השנה החמישית בישיבה".

"על פי פקודות הצבא, על חייל בשירות חובה חל איסור להשתתף בפעילות פוליטית כלשהי, וכן על מפקדים בצבא מוטל איסור להשמיע באוזני חייליהם מה שעלול להתפרש כתעמולה פוליטית", מוסיף שטרן.

לדבריו, "היותם של ראשי ישיבות הסדר מופקדים על חיילים רבים, ובמקביל מעורבים בפעילות פוליטית ומשפיעים על תלמידיהם מבחינה זו, הוא מצב שאינו ראוי בעיניי".

שטרן הוסיף במכתב: "סבורני כי נדרשת כאן בדיקה מעמיקה של האפשרות המשפטית של המשך קיום מצב זה, על כן אבקשך לפתוח בבדיקה אודות מעורבותם של ראשי ישיבות הסדר במעורבות פוליטית".

מאיגוד ראשי ישיבות ההסדר נמסר בתגובה: "לצערנו ח"כ שטרן מנסה ללא הרף לפגוע בישיבות ההסדר, בראשיהן ובתלמידיהן ומטרתו היא להרוס מפעל ציוני ולאומי שתורם למדינה בכל התחומים זה 50 שנה. כפרט – ראש ישיבה הוא אזרח. הזכות לחופש דעה, לחופש הביטוי ולחופש אקדמי שמורה לכל ראש ישיבה. ככלל, הישיבות מקפידות לא לעשות שימוש במסגרתן לפעילות פוליטית".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.