שטרן השתלח בראשל"צ: "הרב עובדיה מתהפך בקברו על ההתעללות בעגונות"

מהומה התחוללה במליאת הכנסת לאחר שהכנסת דחתה בקריאה טרומית את הצעת חוק המוהלים, התשע"ו-2016 של חבר הכנסת אלעזר שטרן שתקף בתגובה את הראשל"צ. ש"ס בתגובה: "חצוף ומחוצף! של נעלך מעל רגליך"

מהומה התחוללה במליאת הכנסת לאחר שהכנסת דחתה בקריאה טרומית את הצעת חוק המוהלים, התשע"ו-2016 של חבר הכנסת אלעזר שטרן.

על פי הצעתו של שטרן, הוא מבקש להסדיר את פעילותם של מוהלים ולקבוע, בין השאר, עונש של שלוש שנות מאסר למוהל שמפר את הוראות החוק. כן מוצע להקים ועדה לפיקוח על מוהלים.

ח"כ שטרן פער פיו כנגד הראשל"צ ובראשית דבריו  תקף את הרבנות: "הרבנות הראשית הפכה את התינוקות של יוצאי אתיופיה לבובות ניסיון. על מה שש"ס קמה על עוול ואפליה, זה מה עושים היום ליהדות אתיופיה והארץ שקטה. מאז שהבית היהודי הוא הבית החרד"לי כל הנושא של מדינה יהודית לא מעניין אותם. לציבור במדינת ישראל נמאס מהיהדות שמיוצגת בבניין הזה והם אומרים את דברם ברגליים. הם לא מתחתנים ברבנות.

כאן פנה שטרן ושאל את השר אזולאי, "אולי על הנכדים שלך יתאמנו? אולי על הנכדים של שרי הממשלה? אם אני אדע שמוהל של נכד שלי התאמן על תינוקות של יוצאי אתיופיה, אני מעדיף שלא יעשו לו ברית מילה, זו היהדות שלי. הרב הראשי שהוא לא דיין הופך פסק דין שהתיר עגונה, אני מזלזל ברב הראשי שפוסל התרה של עגונה, הרב עובדיה מתהפך בקברו על ההתעללות בעגונות".

שר הדתות דוד אזולאי השיב בתגובה לדברים: אני רוצה למחות על דברי הבלע נגד הרב הראשי.  כאשר שמעתי על המקרה של אותו מוהל, מיד דרשתי להשעות אותו מעבודתו. הוועדה שבדקה את הנושא עדיין לא סיימה את עבודתה וחבל שח"כ שטרן דואג להוציא הדלפות מתוך הוועדה. אותו מוהל התבטא בצורה מכוערת שאני גיניתי אותה בכל דרך. הרבנות הראשית סבורה שאין צורך חקיקתי להסדרת הנושא. מדובר במספרים בודדים של סיבוכים מתוך 65 אלף בריתות בשנה.

סיעת ש״ס  הוציאה הודעה חריפה בתגובה לדברי החרפות של ח״כ אלעזר שטרן נגד הראשל"צ: ״חצוף ומחוצף! של נעלך מעל רגליך כשאתה פוער פה מטונף נגד מרן הראשל״צ! מה הנך מבין בהלכה ובדיינות? אתה רחוק שנות אור מעולמה של ההלכה האמיתית. אנחנו מוחים בתוקף נגד הדברים החמורים והמבזים שהשמעת מעל דוכן הכנסת ומצפים מכל מי שכבוד הרבנות בישראל יקר לו להשמיע קול מחאה!״

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.