שטרן מסית: "גפני הסתדר, מה עם בוחריו?"(וידאו)

ח"כ אלעזר שטרן (יש עתיד) במליאת הכנסת: "הפוליטיקאים החרדים, של יהדות התורה בעיקר, רוצים למנוע לימודי ליבה מילדי המגזר שלהם כדי שהציבור הזה יישאר קהל שבוי. כדי שיהיו מוגבלים ותלויים בהם". {לימודי הליב"ה}

ח"כ אלעזר שטרן (יש עתיד) במליאת הכנסת: "הפוליטיקאים החרדים, של יהדות התורה בעיקר, רוצים למנוע לימודי ליבה מילדי המגזר שלהם כדי שהציבור הזה יישאר קהל שבוי. כדי שיהיו מוגבלים ותלויים בהם".

ח"כ אלעזר שטרן הציג היום במליאת הכנסת את הצעת האי אמון מטעם סיעת 'יש עתיד' בגין ביטול חיוב לימודי ליב"ה במגזר החרדי. "הדיון בנושא הזה צריך בכלל להתקיים בוועדה לזכויות הילד, או בוועדת העבודה והרווחה, לשם בוודאי היו מזמינים את מנכ"ל המוסד לביטוח לאומי כדי שיסביר מה יקרה בעתיד עם אותם ילדים חרדים שמונעים מהם לימודי ליב"ה. פוליטיקאים סוגרים דילים על גבם של ילדים. מדובר בעוד אינטרס לאומי שראש הממשלה מכר במחשכים במסגרת הסכמים קואליציוניים. ושר החינוך- שותק".

"הפוליטיקאים החרדים, של יהדות התורה בעיקר, רוצים למנוע לימודי ליבה מילדי המגזר שלהם כדי שהציבור הזה יישאר קהל שבוי. כדי שיהיו מוגבלים ותלויים בהם. כך, התלות של הדור הצעיר כפולה: גם נעולים בתוך המגזר החרדי, וגם מחויבים להצביע למפלגה שתדאג לקצבאות ל"לומדי התורה" שאינם מסוגלים להתפרנס".

"ח"כ גפני אוהב להזכיר לנו שהוא לא למד ליבה, ועדיין מצליח להיות יו"ר ועדת כספים. אבל מה עם עשרות אלפי חרדים שפחות מוכשרים ממנו? והרי לא כולם יכולים להיות נבחרי ציבור! הוא הסתדר, אבל מה איתם?!", אמר שטרן והוסיף: "הח"כים החרדים לא מפסיקים להתלונן על החסמים שמוצבים בפני החרדים שמבקשים להצטרף למעגל העבודה. מה הם מתפלאים? מעסיקים רוצים עובדים עם ידע וכישורים. גדלוּת בתורה איננה תחליף".

ח"כ שטרן פנה לחברי הכנסת החרדים שנכחו באולם: "עד מתי תמשיכו להתעקש על הזכות לגדל דור חסר השכלה. זה הרי מנוגד לרוח היהדות לדורותיה. בתלמוד בבלי, קידושין, דף כט עמוד א: "רבי יהודה אומר: כל שאינו מלמד את בנו אומנות מלמדו ליסטות". גדולי ישראל לאורך כל הדורות רכשו השכלה רחבה בכל המקצועות. לא אתחיל לפרט, כי לא נסיים היום.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. גם אני לא למדתי ליב"ה ומסודר יותר ממך שטרן הקשקשן ממובטלי הצבא

  yaacov |
  הגב
 2. אדון שטרן, מודה לך על דאגתך לי.
  למרות שלא למדתי ליבה, אני היום מהנדס וכמוני רבים.
  אודה לך אם תפסיק לבלבל במוח (לא שלך כמובן, הוא לא קיים)!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • אתה מהנדס יחיא המחבל
   רגע אולי אתה גפני בעצמו
   כן לא רק הוא מסודר אלא כל חמולת גפני מהג'יפה עד העובר שעוד לא נולד בבטן הנינה של משפוחת גפני

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב