שטרן פער את פיו נגד הראשל"צ: "מריונטה של דרעי"

ח"כ שטרן עלה לנאום וביזה את הרב הראשי לישראל בדבריו כשאמר "הרב הראשי הספרדי הוא מריונטה של השר דרעי. יושב אצלו נציג שעושה את מה שהשר דרעי אומר לו לעשות" – האזינו

מהומה התחוללה לפני זמן קצר במליאת הכנסת בעקבות הצעת חוק שהגיש ח"כ אלעזר שטרן מיש עתיד. שטרן תקף את הראשון לציון הרב יצחק יוסף, את בתי הדין הרבניים ואת החכי"ם החרדים, זאת בעקבות חוק שניסה להעלות להצבעה המכיר בגיורים פרטיים.

ח"כ שטרן עלה לנאום וביזה את הרב הראשי לישראל בדבריו כשאמר: "הרב הראשי הספרדי הוא מריונטה של השר דרעי. יושב אצלו נציג שעושה את מה שהשר דרעי אומר לו לעשות".

מי שמחה על דבריו הבלע של שטרן היה שר התיירות יריב לוין שאמר כי "כבוד הרב הראשי הראש"ל איננו נמצא כאן ולא יכול להגן על עצמו בפני ההתקפה הפרועה ומשולחת הרסן, יש ציבור עצום בישראל, רוב מוחלט. שמכבד את הרבנים הראשיים מכבד גם את מוסד הרבנות"

בסיעת ש״ס מגיבים לדבריו של שטרן:

שוב נשמע היום מעל במת הכנסת מפגן הסתה ובוז והפעם כלפי מורנו הראשון לציון על מאות אלפי תלמידיו בארץ ובעולם. מפגן ההסתה ע״י אדם חסר מעצורים שמטיף בצביעות בוקר וערב לאהבת ישראל ולקבלת השונה, וכל זאת בתנאי שהם חושבים כמוהו. ח״כ שטרן, תתבייש.

כזכור, לפני מספר חודשים ח"כ שטרן פער פיו כנגד הראשל"צ בעניין חוק המוהלים, בדבריו במליאת הכנסת הוא תקף את הרבנות: "הרבנות הראשית הפכה את התינוקות של יוצאי אתיופיה לבובות ניסיון. על מה שש"ס קמה על עוול ואפליה, זה מה עושים היום ליהדות אתיופיה והארץ שקטה. מאז שהבית היהודי הוא הבית החרד"לי כל הנושא של מדינה יהודית לא מעניין אותם. לציבור במדינת ישראל נמאס מהיהדות שמיוצגת בבניין הזה והם אומרים את דברם ברגליים. הם לא מתחתנים ברבנות.

שטרן  פנה ושאל את השר אזולאי, "אולי על הנכדים שלך יתאמנו? אולי על הנכדים של שרי הממשלה? אם אני אדע שמוהל של נכד שלי התאמן על תינוקות של יוצאי אתיופיה, אני מעדיף שלא יעשו לו ברית מילה, זו היהדות שלי. הרב הראשי שהוא לא דיין הופך פסק דין שהתיר עגונה, אני מזלזל ברב הראשי שפוסל התרה של עגונה, הרב עובדיה מתהפך בקברו על ההתעללות בעגונות".

6 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אמיר אליהו התמים

  חצופים מי שמנסים באופן מגוחך להסתיר את הדברים הידועים מקדמא דנא.

  למה חצוף??? הוא צודק 100% הנ" מינוי של הרשע דרעעי. |
  הגב
 2. הרשל"צ אכן מריונטה, ואלעזר שטרן מריונטה של הס"מ

  אם הרשל"צ היה חכם ונבון והיתה לו אישיות, לא היה "מריונטה" של דרעי.
  אבל הוא מדקלם את הילקוט יוסף שהפסיקות שם הן של אביו , ושום הלכה אינה שלו אלא "היתק הדבק" ועובדה שמרן כותב בספריו וכפי שכתבתי בספרי "ילקוט יוסף" מדוע לא כפי שכתב בני יקירי?!
  אלעזר שטרן לא היה תוקף רב אשכנזי, לא חרדל"י ולא חרדי
  מכאן שהאיש גזען בן בנם של גרמנים.

  ישורון |
  הגב
 3. דווקא בעניין הראשל"צ הוא צודק

  ציבור הולך וגדל מפנה את גבו אל עולם התורה בשל פני הרבנים. פני הדור כפני רבניו.

  פעם היהדות הייתה הנס והדגל. היום הרבנים פנו לפוליטיקה.

  לא ניתן לשרת שני אדונים.

  יש רק אדון אחד…

  מנדל |
  הגב
 4. בושה

  בושה וחרפה ששר חילוני מגן על הרשלצ וחובש הכיפה משתלח

  איציק |
  הגב
  • לעולם יהא אדם...

   לעולם יהא אדם….
   ודובר אמת בלבבו

   רבי אמיר אליהו היקר, תתפכח!

   למה חצוף??? הוא צודק 100% הנ"ל מינוי של הרשע דרעעי. |
   הגב