שטרסלר על העודפים: "החרדים חיים בעולם דמיוני" (וידאו)

הקרב על התקציב: במפלגות החרדיות טוענים כי הנתונים שהציג שר האוצר כחלון לא נכונים ומסרבים לקיצוצים. בליכוד מנסים למצוא מכנה משותף בין הצדדים, הפרשן שטרסלר מנסה לשכנע כי אכן אין כסף למדינה. צפו בכתבה


(באדיבות רשת)

שטרסלר אומר בראיון למהדורה המרכזית בערוץ 2: "כי החרדים שטוענים שיש כסף בקופת המדינה חיים בעולם דמיוני משלהם".

לדברי שטרסלר בתקציב ישנו גרעון ולא עודף, והוא מזהיר כי "אם לא יגלו אחריות תקציבית, ויגדילו את הגרעון, נתניהו וכחלון עלולים להוביל את ישראל למשבר נוסח יוון".

במפלגות החרדיות מתקשים לנתח את דרישות האוצר לקצץ בסכומים שננקבו בהסכמים הקואליציונים במטרה להפחית 3% מהתקציב שיפחית את הוצאות המדינה בכ-3 מיליארד שקל.

במפלגות החרדיות, הן ליצמן והן דרעי היו קשוחים והבהירו חזור והדגש לראש הממשלה ואנשי האוצר כי "אין על מה לדבר". במיוחד בקצבאות הילדים, באוצר מבינים כי החרדים לא יוותרו על העלאת הקצבאות הילדים,( בהיקף של 2.6 מיליארד שקל), מה שכן, באוצר מנסים לשכנע את החרדים לפרוס את מענק הרטרו שסוכם לאחר כינון הממשלה, גם כאן נתקלו אנשי האוצר במבטים זעופים.

ליצמן עומד בראש המתנגדים לדחיית העלאת הקצבאות, לאור כך באוצר הבהירו לחרדים כי יאלצו לקצץ בהגדלת קצבאות הבטחת הכנסה לאברכים מ-500 ל-900 מיליון שקל. באוצר דורשים שהח"כים ירדו מההסכם שמעניק לכל ח"כ בסך 20 מיליון שקל, שהובטחו לסיעות החרדיות ולבית היהודי.

נציגי האוצר הציעו לליצמן הצעת פשרה לפיה יפרסו הקצבאות בשנתיים, אך ביהדות התורה דחו את ההצעה מכל וכל.
באוצר בטוחים כי ליצמן ימצמץ ראשון, "ליצמן בעצמו לא רוצה בחירות", אמרו גורמים באוצר לגלובס, "נראה אותו מקבל שקל אחרי הבחירות", טענו.

ביהדות התורה הודו שהם לא רוצים בחירות אך אמרו כי גם קיצוץ לא בא בחשבון , "לא נקבל שום שינוי בהסכם. אין סיבה שנצא פראיירים. לא נסכים להיות מבוזים על ידי הציבור שלנו", אמרו לגלובס.

מוקדם יותר, בישיבת הממשלה רמז נתניהו שהמפלגות החרדיות יאלצו להתפשר "יש לנו בעיה קשה עם התקציב, אני מצפה מהמפלגות שיתגייסו לעזור"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.