שיא של כל הזמנים בגיוס חרדים: "בהידברות המספר יגדל"

יש לפיד בקהל? שיא של כל הזמנים בגיוס חרדים לצה"ל, לאור ההצלחה נשקלת הקמת פלוגה חרדית נוספת, סגן שר הביטחון אלי בן דהאן בתגובה: "בדרך של הידברות ולא בכפיה המספר יגדל" {שוויון בנטל}

יש לפיד בקהל? שיא של כל הזמנים בגיוס חרדים לצה"ל, לאור ההצלחה נשקלת הקמת פלוגה חרדית נוספת, סגן שר הביטחון בתגובה: "בדרך של הידברות ולא בכפיה המספר יגדל".

ראשי אכ"א הציגו לרמטכ"ל רא"ל גדי איזנקוט את נתוני גיוס החרדים לצה"ל. בשנת הגיוס הקודמת שהסתיימה ביוני 2014 התגייסו כמעט 2000 חרדים, ובשנת הגיוס הנוכחית שהסתיימה לפני חמישה חודשים נרשמה עלייה של כ-350 איש. היעד שהוצב בשנה שעברה הוא 2000 מתגייסים. לפי הנתונים שהוצגו לפניו קבע הרמטכ"ל לאכ"א יעד חדש על בסיס ההתאמות שבוצעו במשרד הביטחון והצבא, היעד עומד על 2700 מתגייסים עד יוני 2016. עד יוני 2017 היעד יעמוד על 3200 מתגייסים ויעלה בהתאמה בכל שנה.

כיום משרתים בצה"ל כ-4600 חרדים, כמעט 2000 מתוכם הם בתפקידים קרביים, בצה"ל מציינים את הפלוגה החרדית שהוקמה בחטיבת גבעתי כסמל הצלחה, כמו כן שוקלים בצה"ל להקים עד סוף השנה פלוגה נוספת שתיועד לחרדים.

בתגובה לדברים מסר סגן שר הביטחון חה"כ אלי בן דהן ל'קוקר' את הדברים הבאים: "שמחתי לשמוע שהמגמה המבורכת שהתחילה כבר לפני מספר שנים של גיוס מוגבר של בני המגזר החרדי לצבא, אני בטוח שבדרך של הידברות ולא בכפייה, ילך מספרם ויגדל עוד יותר. בהצלחה ללומדי התורה ובהצלחה למתגייסים."

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אין חרדים בצבא….חרדי זה לא ענין של כיפה שחורה לבד,אלא עניין מהותי אדם שחרד(חם ורותח) על קיום תורה ומצוות….ולכן חרדי- חם ורותח. בצבא – מקום קר ומצנן עד קיפאון לשמירת התורה והמצוות……..זה בדיוק כמו מרק רותח מהמקפיא……וחבל על כ״כ הרבה נושרים מהציבור היהודי החרדי שאינם מקימים את חובתם בעולמם שזה לימוד התורה והמצוות בלבד המקיים את העולם כולו ,ומתעסקים בדברי הבלים כשאר אומות העולם שלא זכו להיות העם הנבחר המקיים את העולם….

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב