שיבושים בטיסות היוצאות מנתב"ג: עובדי רשות שדות התעופה פתחו בשביתה פיראטית

עובדי רשות שדות התעופה מוחים על החלטת משרד האוצר לגבות תמלוגים בסך כ-700 מיליון שקל מתקבולי הרשות ■ לפי שעה הופסקו כל ההמראות מנתב"ג, וועד העובדים של רש"ת החל בפעולות הסברה

שיבושים בטיסות היוצאות מנתב"ג: עובדי רשות שדות התעופה פתחו בשביתה פיראטית. לפי שעה הופסקו כל ההמראות, וועד העובדים החל בפעולות הסברה.

עובדי רשות שדות התעופה מוחים על החלטת משרד האוצר לגבות תמלוגים בסך כ-700 מיליון שקל מתקבולי הרשות.
נזכיר כי בתחילת אוקטובר, במהלך החגים, ועד עובדי רשות שדות התעופה התכנס לישיבת חירום, בה דן בשאלה כיצד לנהוג אם וכאשר הממשלה תחליט לגבות מרשות שדות התעופה כ-700 מיליון שקל.
בישיבה הוחלט כי בכלל תקופת החגים, ומתוך התחשבות בציבור הנוסעים, ועד עובדי רש"ת לא ינקוט צעדים ארגוניים. עם זאת, מהוועד נמסר אז כי אחרי החגים, ואם הממשלה תחליט לגבות את התמלוגים, ייתכן כי הוועד יכריז על שביתה בנתב"ג. הוועד אף הגיש להסתדרות, עוד לפני יום הכיפורים, בקשה לסכסוך עבודה – "שיהיה מוכן למקרה שניאלץ להשבית", אמר יו"ר הוועד, פנחס עידן.

"מוטב ש-700 מיליון השקלים האלה ילכו לטובת האזרחים, מעמד הביניים ומטה, שנחנק מגזירות והיטלים", אמר אז עידן. עוד לדבריו, "משרד האוצר שכח שמדינת ישראל היא אינה גוף שמטרתו לייצר רווח, אלא מטרתו לשרת את אזרחיה. לא רק שמשרד האוצר רוצה לקחת 700 מיליון שקל מרש"ת, גוף שמשלם מסים בגובה של מאות מיליוני שקלים בשנה למדינה ואינו נתמך על-ידה – הוא גם מייקר שירותים בסיסיים שניתנים לאזרחים".
עוד לדבריו, ספר התקציב שהציג משרד האוצר טומן בחובו גזירות קשות על הציבור וגם פוגע במנועי צמיחה כמו רשות שדות התעופה. "המדינה צריכה לפעול, למשל, לטובת הוזלת אגרות לנוסעים כדי לחזק ענפים מחוללי הכנסה למדינה. במקום זאת, המדינה חוטאת לציבור פעמיים: היא גם משיתה עליו גזירות – וגם פוגעת בגופים רווחיים כמו רש"ת".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.