שיבושים בקליטה הסלולרית במנהרות הרכבת לירושלים

יו"ר ועדת המדע והטכנולוגיה ח"כ אורי מקלב: "מחסור בקליטה במקומות אלו לצד האלמנט הצרכני מחייבים פתרון מידי למקרי חירום, זהו תשתית לאומית חיונית מאוד". מנכ"ל משרד התקשורת: "מדינת ישראל מתפתחת במהרה ולא נתנו את דעתנו לבעיה הזו, נתגייס לפתור את הבעיה במהרה"

במהלך דיון אשר התקיים בשבוע האחרון בוועדת המדע והטכנולוגיה פנה יו"ר הוועדה ח"כ אורי מקלב למנכ"ל משרד התקשורת מר נתנאל כהן בכדי לפעול למען כך כי תשתיות הסלולר יפעלו בצורה תקנית גם במנהרות הרכבת לירושלים ובמנהרות המובילות לבירה בכביש מספר אחת, מצב זה בו אין תשתית סלולרית רציפה ותיקנית במקומות אלו מביא לשיבושים בשירות הסופי לאזרח לצד סכנות גדולות קיימות במקומות אלו כאשר יצטרכו ח"ו להזעיק עזרה ולא יוכלו", אמר יו"ר הוועדה ח"כ מקלב.

בדבריו פנה מקלב למנכ"ל המשרד ואמר כי בונים כבישים חדשים, מנהרות הרכבת לירושלים, כביש אחד לירושלים חנכו מנהרה בשנה האחרונה ולא יכלו לעשות משדר שיפתור את הבעיה?, אנו מעצמת הייטק ויש לכך פתרונות, אנו עדים לכך כי יש ניתוקים של שיחות במנהרות או מחסור בקליטה אלו דברים שיש בהם גם אלמנט צרכני וגם אלמנט חוב למקרי חירום, זהו תשתית לאומית חיונית מאוד, באלמנט הצרכני הערך המוסף של הרכבת הינה לא רק צמצום הפקקים אלא שניתן יהיה לעבוד מהדרך, אך כאשר רובה של הדרך הינה מנהרה ולא ניתן לתקשר דבר זה לא מאפשר".

מנכ"ל משרד התקשורת ציין כי יגייס את משרדו יחד עם יתר המשרדים הרלוונטים לפתרון הבעיה במהרה. מדינת ישראל מתפתחת במהרה ולא נתנו את דעתנו עד כה לבעיה הזו, הדברים צריכים להיות ברשיונות החברות" יצויין כי במקומות בהם ישנה חברה פרטית אשר מפעילה ומחוייבת לשירות ללקוחותיה הבעיה אינה קיימת כך במנהרות הקיימות בכביש שש החברה התקינה מכשור אלקטרוני מיוחד אשר מתגבר על בעיות הקליטה במנהרות ומביא לכיסוי מלא של איכות הקליטה במקום.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.