שידוך העוקץ: כך הונה "בעל תשובה" משפחה חרדית

בשבוע שעבר, עמד יהודי חרדי מבוגר מול הקבר של 'החזון איש' וביקש לומר נשמת כל חי, " הפסדתי חצי מיליון". האנשים שהיו סביבו חשבו כי השתטה. הסיפור המלא שמסעיר את בני ברק

בשבוע שעבר, עמד יהודי חרדי מבוגר מול הקבר של 'החזון איש' וביקש לומר נשמת כל חי, " הפסדתי חצי מיליון", הוא אמר, האנשים שהיו סביבו חשבו כי השתטה. לאחר שסיימו לומר את 'הנשמת' – הוא סיפר את הסיפור המטלטל שאותו חשף השבוע הסופר החרדי חיים ולדר, בתוכניתו ברדיו 'קול חי'.

היה זה לפני כמה חודשים, זוג חרדי התארס בשעטו"מ, הורי הכלה (כלילת המעלות) הבטיחו סכום של חצי מיליון שקלים. הורי הבחור, 'בעלי תשובה' הבטיחו דירה בירושלים, השידוך יצא אל הפועל: הורי החתן והכלה הרימו לחיים, הזוג המאושר נערך לקראת החתונה הקרבה ובאה.

בשלב הזה, הורי הבחור ביקשו מהורי הכלה את ה–חצי מיליון שקלים. האב בתמימותו שילם את מלוא הסכום שחסך במהלך השנים האחרונות והעביר את הכסף לידי הורי החתן.

הכל היה נראה מושלם, עד שבאחד המפגשים שנערכו בבית מלון התגלה קלונו. החתן הגיע  עם הכלה ללובי ולא שילם כנהוג על המים. הבחור פלט באקראי לרעייתו לעתיד: "כי ההורים שלו גם נוהגים כך". הבחורה שחונכה בבית טובים – שבה הביתה כשהיא שבורה ממה שגילתה על בעלה לעתיד, ופרצה בבכי. הוריה שהבינו לליבה עלו למעונו של הגראי"ל שטיינמן שהורה: "תבררו על ההורים".

בירור קצר העלה כי הורי הבחור מתגוררים בדירה שכורה וכי אין ברשותם מיליונים כפי שהתחייבו. בנוסף, האב רשם את החובות הרבים שצבר במהלך השנים על בנו החתן. נוכל אמיתי.

הורי הכלה עלו שוב לגראי"ל וסיפרו לו על הממצאים החדשים שהעלו בחכתם, מרן הגראי"ל שלח אותם למרן הגר"ח קנייבסקי שהכריע כי: "יש לעזוב את השידוך".

"עכשיו אתם מבינים למה אני אומר נשמת"?, סיפר אב הכלה, "הפסדתי חצי מיליון שקלים, אולם 'קיבלתי' את בתי בחזרה".

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. סיפור מומצא לחלוטין
  איזה אדם נותן חצי מיליון במזומן?
  משלמים כשקונים ביחד
  אבל בתור סיפור זה נחמד

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. מתפלא על האתר שזקוק לסיפורים הזויים וטפשיים שכאלו. סביר להניח שהסיפור בדוי ובנושא החוזר בתשובה הכרתי נוכלים "חרדים" מבטן ומלידה כך שגם הגזענות הסמויה איננה במקומה

  שיער גולש |
  הגב
 3. יה מגעילים !
  מה הקשר לציין בעל תשובה (או חרדי) אולי גם תציינו ספרדי בקיצור צגיע לגזענים שכמוכם גם המצאתם את רעיון הדירה לחתונה וגם יצאת בגיוס נשמות והחזרת בתשובה עכשיו תאכלו את התבשיל…

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. אולי אחרי שתסיים להתפלל תיגש למשטרה להגיש תלונה.
  אופס,שכחתי. יש על זה דין מוייסר.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב