850 אלף בני אדם ליוו את מרן למנוחות – הועבר שידור חי ב"קוקר" לאורך כל היום

כ- 850 אלף איש נמצאים בירושלים במסע ההלויה של מרן הרב עובדיה יוסף זצקו"ל.

 אלפים אלפים צועדים רגלית מפאתי ירושלים לעבר שכונת גאולה שם מתקיימת מסע ההלוויה, ירושלים לא ראתה כזו הלוויה.

 יותר מ-500,000 בני אדם מתגודדים בצפיפות בישיבת פורת יוסף ועל הגגות, לקראת צאתו של מסע ההלוויה, התריע הערב (ב') מפכ"ל המשטרה מפני נפגעים. "ההלוויה עלולה להסתיים באסון", קרא רב-ניצב יוחנן דנינו, "זו סכנת חיים של ממש".

הרב דוד יוסף, בנו של הרב עובדיה יוסף, אמר בהלווייתו של אביו: "הכנסת אותנו לעולמה של הלכה. אתה משה רבנו של הדור, אבא, את מי נשאל עכשיו? עם מי נדבר?נשארנו יתומים".

הרב אברהם יוסף, הבן של הרב עובדיה יוסף ורבה של חולון, אמר בהלוויית אביו: "כמה לפידים דולקים אחריך? לימדת אותנו לרדת אל העם ולא רק לטפס גבוה. אסור לאבד את ההתעוררות. יש להתחזק בתורה ולחזק את הישיבות. אין כמוהו בדורנו. עוד יוסף חי".

הרב יצחק יוסף הראשל"צ אמר בהספדו כי מרן הנחיל בצוואתו כי יש להגיע לאחדות ושלום.

עד לדקות אלו (תחילת מסע הלווית מרן הגר"ע יוסף זצוק"ל) טופלו ע"י חובשי 'איחוד הצלה' 12 מקרים של בני אדם שנפצעו קלות כתוצאה מחבלות חתכים ופציעות כתוצאה מהדוחק הרב ברחובות הסמוכים לישיבת פורת יוסף בשכונת גאולה בירושלים.

החפ"ק המבצעי ממנו מנווטת פעילות המתנדבים במהלך ההלוויה פעיל כעת, כאשר עשרות אופנולנסים של 'איחוד הצלה' מפטרלים לאורך הציר בו צפוי מסע ההלוויה לעבור מישיבת פורת יוסף בגאולה דרך הרחובות מלכי ישראל – שמגר – ירמיהו, בר אילן לבית העלמין סנהדריה – ויגיבו לכל קריאת חירום.

צפו בשידור החי של אתר קוקר המוגש לכם בחסות חברת שרלייב שפרסה מספר מצלמות.

עשרות צוותים של 'איחוד הצלה' ומאות מתנדבים בהם רופאים, פראמדיקים וחובשים מאבטחים כעת את מסע ההלוויה. בכל קריאת חירום רפואית ניתן לפנות למוקד 1221 של 'איחוד הצלה'.

אתר קוקר מגיש לכם שידור חי ממסע ההלויה, שמשודרת במספר זויות, היו עמנו .

שידור חי מערוץ 2 – באדיבות רשת

צפו בשידור חי באדיבות רשת (הועבר עד כה לאורך היממה)

 

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.