שידור חי: אלפים מלווים את ראש ישיבת אור אלחנן רבי משה מרדכי חדש זצ"ל

בשעה זו נערכת הלוויתו של ראש ישיבת אור אלחנן, רבי משה מרדכי חדש זצ"ל,.הלוויתו מתקיימת בהיכל ישיבת אור אלחנן בשכונת גני גאולה בירושלים. הצטרפו לשידור החי .

בשעה זו נערכת הלוויתו של ראש ישיבת אור אלחנן, רבי משה מרדכי חדש זצ"ל,.הלוויתו מתקיימת בהיכל ישיבת אור אלחנן בשכונת גני גאולה בירושלים.

אלפים מלווים את ראש הישיבה, שהלך לעולמו בגיל  75 בפטירתו, הרב אושפז בתחילת השבוע בבית החולים הדסה עין כרם לאחר הידרדרות במצבו. בשעה האחרונה זעקו בני משפחתו ותלמידיו 'שמע ישראל' סביב מיטתו.

בסוף שנת התשמ"ט עלה לישראל הרב שמחה וסרמן, בנו של הרב אלחנן וסרמן, שעמד בראשות ישיבת אור אלחנן בלוס אנג'לס, וביקש לייסד ישיבה מקבילה בארץ ישראל. את ראשות הישיבה בישראל קיבל לידיו הרב משה חדש. בשנים הראשונה שכנה הישיבה בשכונת עזרת תורה בירושלים. לפני מספר שנים הקים הרב חדש מבנה מפואר לישיבה בשכונת רוממה. במבנה פועל בנשיאותו של הרב חדש כולל אברכים, וכמו כן מכון להוצאת ספרים, העוסק בעיקר בעריכת והדפסת ספריו של הרב אלחנן וסרמן.

הרב חדש פיתח את מוסדות הישיבה וייסד ברחבי הארץ מספר שלוחות המשמשות כישיבות קטנות – בשכונת גבעת שאול בירושלים, בטבריה, בראשון לציון ובמודיעין עילית. צוות הר"מים מורכב ברובו מתלמידיו של הרב חדש, והוא משמש סמכות-על לכל הישיבות שבחסותו.

אחיו הוא הגה"צ רבי אהרון חדש הוא משגיח ישיבת מיר. גיסו הוא הגאון ברוך מרדכי אזרחי, ראש ישיבת עטרת ישראל. גיס אחר (מצד אשתו) הוא הסופר והחוקר ד"ר נחום אריאלי, בנו של הרב יצחק אריאלי.

בנו הרב חיים אריה חדש נישא לבתו של הגאון רבי ישראל מאיר וייס, ראש ישיבת נחלת הלוויים בחיפה וחתנו של הרב חיים שמואלביץ. חתנו צבי פסח כהן הוא בנו של הגאון רבי דוד כהן, ראש ישיבת חברון.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.