שידור חוזר: בני ברק מצדיעה לחקלאים שומרי השמיטה

יומם הגדול של מאות החקלאים שומרי השמיטה הגיע. זה לצד זה מתכנסים יחדיו בלב גואה מהתרגשות ברחובה של העיר בני ברק מאות חקלאים מכל העדות והחוגים ששמרו את שנת המשיטה ההולכת ומסתיימת תשע"ה. הצטרפו לשידור החי מבני ברק: מאות חקלאים רכובים על משאיות מתחווים לתהלוכת ענק המתפרסת על פני רחוב חזון איש. התהלוכה תסתיים במעונו של מרן רה"י הגראי"ל שטיינמן

יומם הגדול של מאות החקלאים שומרי השמיטה הגיע. זה לצד זה מתכנסים יחדיו בלב גואה מהתרגשות ברחובה של העיר בני ברק מאות חקלאים מכל העדות והחוגים ששמרו את שנת המשיטה ההולכת ומסתיימת תשע"ה.

המעמד מתקיים ברחובה של העיר בני ברק ויתפרס לאורך כל רחוב חזון איש. בימה הקומה במסוך למעונו שלך מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן שאף צפוי לצאת ולברך את מאות החקלאים.

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=h_Netl9yaEs&w=640&h=360]

מאחורי האירוע עומדים ראשי ארגון 'קראן השביעית' המלווה את החקלאים לאורך כל שנת המיטה, ואף מעבר לכך. על הפקת האירוע הופקדה חברת 'אפקט'.

ראשי 'קרן השביעית' שנכנסו אמש (ג') למעונו של מרן הגר"ח קנייבסקי להזמינו למעמד שמעו דברים נלהבים בדבר הצורך להשתתף באירוע: "בוודאי ראוי להשתתף בזה כמאמרם בקידושין ל"ג ע"א שעומדים כל בעלי אומניות מפני מביאי ביכורים ואומרים אחינו אנשי מקום פלוני בואכם לשלו', ואמר רבי יוסי בר אבין בוא וראה כמה חביבה מצוה בשעתה, שמפני ת"ח אין עומדין וכו'. וראוי להשתתף וגדול שכר עושי מצווה". לשון הגר"ח.

מנכ"ל "קרן השביעית" הרב בנימין כהן אמר ל'קוקר': "ילדי בני ברק, תושבי העיר, האברכים ובראש כולם מרנן גדולי התורה שליט"א יריעו לחקלאים, יברכו אותם על קיום מצוות השמיטה אשר היא מגנה על כל יושבי הארץ, ויחזקו את רוחם לקראת התקופה הלא קלה העומדת בפניהם – עונת הזריעה אשר גם בה לא יראו עדיין פרי כלכלי ורק אחרי תקופה של חודשים יחזרו לשגרתם לאחר השמיטה".

ממשטרת מרחב דן נמסר כי החל מהשעה 16:00 יסגרו לתנועה הרחובות הבאים: הכביש בין חזו"א פינת עזרא לבין חזו"א פינת רבי עקיבא.דבורה הנביאה. נחמיה. כל שאר הרחובות הסמוכים לחזו"א. לא תותר חניית כלי רכב בחזו"א החל מהשעה 16:00. החל משעה זו, כל רכב אשר יחנה ברחוב חזו"א – יגרר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.