בפעם הראשונה: גם הימין מפגין נגד רה"מ – "די לשחיתות"

אלפי מפגינים הגיעו זה הפעם הרביעית לשדרות רוטשילד בתל אביב, למחות כנגד "השחיתות השלטונית". במקביל, מאות אנשי ימין הגיעו הערב להפגנה נוספת שמתקיימת בכיכר ציון בירושלים – צפו בשידור החי

אלפי מפגינים הגיעו זה הפעם הרביעית לשדרות רוטשילד בתל אביב, למחות כנגד "השחיתות השלטונית". במקביל, מאות אנשי ימין הגיעו הערב להפגנה נוספת שמתקיימת בכיכר ציון בירושלים כנגד השחיתות.

מאות מפגינים מהימין הגיעו לכיכר ציון ומחו כנגד השחיתות, המפגינים זעקו קריאות כמו "בושה", "רוצים דוגמא" ו"המשטרה וצה"ל של כולם". יש לציין כי הרב חיים דרוקמן מרבני הציונות הדתית כתב מכתב בו הוא קורא לציבור שלא להשתתף בהפגנה וזאת בשל כך "שהפעם האחרונה שהיתה פה ממשלת שמאל – היא הביאה עלינו את אסון אוסלו", כלשונו.

"הממלכתיות היא לא רק סיסמא, היא הכרח חיוני", כך אמר בנאומו מארגן ההפגנה, ד"ר יועז הנדל. "בלעדיה לא נשרוד כאן. גם לו הממשלה הנוכחית הייתה בונה בירושלים ובבקעה, וגם אם הייתה מספחת את גוש עציון וגם אם היו מייצרים משילות בנגב והגליל, גם אם כל אלו היו מתממשים, גם אם הכל היה תואם את דרכי האידיאולוגית שנמצאת סמוך לנתניהו, ללא ממלכתיות זה לא יחזיק מעמד".

הנדל באמר עוד נאומו כי ההפגנה היא אינה נגד רה"מ נתניהו. "אני כאן היום לא נגד נתניהו, לנתניהו יש יתרונות עצומים וניסיון אדיר. אני כאן בעד מדינת ישראל", אמר. "אפשר לספר מה שרוצים על האינטרסים שלי ועל השמאלנים הדמיוניים שגרמו למתנגדי העצרת הזאת. אני כאן כי ככה חינכו אותי, בציונות הדתית ולא באיזו תנועת שמאל. אנחנו פה כי אי אפשר לחיות בשלום עם ההפרד ומשול. אי אפשר לחיות בשלום עם העובדה שההנהגה הפוליטית שלנו מפחדת משלטים שמניפים עם המילים האלה".

"הגיע הזמן שקולות ברורים וצלולים יצאו מהמחנה הלאומי", הוסיף הנדל. "אין סתירה בין תמיכה בהתיישבות ותמיכה בטוהר מידות. אסור שתהיה. הויכוח הפוליטי-מדיני חשוב, אבל כדי שנוכל לקיים אותו צריך שכל אחד יבדוק את המחנה שלו. זה אומר לפעמים ללכת נגד הזרם".

שר הביטחון לשעבר משה יעלון נאם בהפגנה, והזהיר: "כשאמון זה מתערער – החוסן הלאומי מתערער והביטחון הלאומי נפגע. כבר שאלו אותי יותר מפעם אחת מה מדיר שינה מעיני, וציפו שאגיד 'הפצצה האירנית', שאכן צריכה להדיר שינה מעיני מנהיגי ישראל, ואני עניתי: 'השחיתות!'. השחיתות – מכרסמת ביסודות החברה. זו סכנה גדולה יותר מן האיום האיראני, חיזבאללה, חמאס או דאע"ש".

[מהליכוד נמסר בתגובה: הימין לא קונה את הבלוף. כולם מבינים שזו לא הפגנה נגד השחיתות אלא הפגנת לויין של השמאל ברוטשילד בחסות אלדד יניב ונוני מוזס שכל מטרתה להפיל את ממשלת הליכוד. מצביעי הימין לא מתרשמים מקומץ של נאיבים ואינטרסנטים שמשתפים פעולה עם השמאל והם לא יחזרו על הטעות של הפלת ממשלת ליכוד והבאת אסון אוסלו ג על מדינת ישראל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.