שידור חי: הכנסת מצביעה על חוק הגיוס

לאחר אין ספור דיונים ומגעים, כעת זה מגיע: הכנסת החלה בדיונים שימשכו אל תוך הלילה ומצביעה כעת על העברת חוק הגיוס בקריאה ראשונה, לפיד כבר הצהיר שיתמוך בחוק בעוד החרדים "יתנגדו" באופן פאסיבי, לא לפני הם ידאגו כי החוק יעבור ברוב גדול

אחרי סאגה ממושכת סביב חוק הגיוס הגיע למליאת הכנסת, וכעת נפתח שלב הנאומים. כיוון שמדובר בחוק שעובר בקריאה ראשונה יסתפקו הנואמים בשלוש דקות בלבד.

למעלה מארבעים נואמים (חברי כנסת) נרשמו לדבר במשכן הכנסת על חוק הגיוס, כאשר בסופו יעלה החוק להצבעה בקריאה ראשונה, כאשר נכון לעכשיו הוא צפוי לעבור ברוב מוחץ זאת למרות התנגדותם של חברי הכנסת החרדים.

במידה והחוק אכן יעבור החל ממחר ועד סוף השבוע יכנסו חברי ועדת הגיוס בראשות יו"ר הקואליציה דודי אמסלם למרתון דיונים ליליים בכדי להגיע להבנות עם המפלגות החרדיות ולייצר שינויים בחוק כמבוקש, כאשר בסופו של דבר החוק יחזור שוב למליאה להצבעה בקריאה שניה ושלישית, הצבעה שתכריע את גורלה של הממשלה.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. כל הצרות שיש ויהיה לנו בקרוב בגלל - גְּזֵירַת גִּיוּס הַשְׁמַד וְהַזִימָּה... הרשע המסריח מעבורות חמורות, דרעי הורה לאנשיו לפזר פצצות סירחון בכינוס העצרת של הספרדים בירושלים נגד חוק הגיוס – חושש מהקמת ארגון ספרדי גדול חדש.

  מעשה נבלה, מעשה נבלה, מעשה נבלה – יו"ר 'מרצ' זנדברג בישיבת הסיעה: "פנו אלינו בכירים במפלגות החרדיות וניסו לשכנע אותנו להצביע בעד החוק. כמובן סירבנו אבל אם זה מה שביקשו מאיתנו, מעניין מה ביקשו מלפיד ומה הבטיחו לו.

  גדסי ב'קול חי': ‏בשל הרגישות בחוק הגיוס – הסיעות החרדיות ש"ס ויהדות התורה החליטו כעת שלא להוציא היום אישורי כניסה למשכן הכנסת לבחורי ישיבה כלל, גם לא לבקשות סיוע.

  מי שיזם את המכתב בכתב היד של הגר"ח קניבסקי לחיזוק ח"כ המשומד גפני נגד המפגינים נגדו הוא ר"י אפרתי המקולקל. כשרואים חכי"ם חרדים (לשעבר) חייבים לומר ג' פעמים בקול רם – "כי תראה חמור שונאך"* ממש כך "חמור שונאך" לא פחות סכל מחמורים.

  השר יובל שטייניץ לזיגמן ב׳קול ברמה׳ – ״חוק הגיוס יעבור היום, זהו חוק טוב. אני מתפלא על הח״כים החרדים, שוחחתי עם כמה מהם שאמרו לי שהחוק טוב ואפשר לחיות איתו, וחבל שכשמישהו מתנגד, כולם מיד מיישרים קו עם הסמן הקיצוני״.

  הרשע המסריח מעבורות חמורות, דרעי הורה לאנשיו לפזר פצצות סירחון בכינוס העצרת של הספרדים בירושלים נגד חוק הגיוס – חושש מהקמת ארגון ספרדי גדול חדש.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב