דרמה: מרזל וזועבי נפסלו – הצטרפו לשידור החי

חברי ועדת הבחירות המרכזית החליטו ברוב של 17 מול 16 לפסול את ברוך מרזל מהתמודדות לכנסת ה-20, ברוך מרזל: "מדובר בסתימת פיות של השמאל".

חברי ועדת הבחירות המרכזית החליטו ברוב של 17 מול 16 לפסול את ברוך מרזל מהתמודדות לכנסת ה-20, מרזל משובץ במקום ה-4 ברשימת "יחד העם איתנו" בראשות אלי ישי.

הצטרפו לשידור החי

חבר הוועדה מטעם ש"ס יהודה אבידן הביע התנגדות לפסילת מרזל.

מפלגת העבודה יש עתיד ומר"צ הביעו תמיכה בפסילתו של מרזל,  מול התנגדות חברי הימין, הערכה כי  ברוך מרזל יערער על ההחלטה בבג"ץ.

בג"ץ צפוי ככל הנראה לדחות את החלטת ועדת הבחירות המרכזית.

"אמשיך להגיע באויבי ישראל ולהגיד מה שאני חושב, איך שאני חושב", אמר מרזל, המתמודד ברשימת "יחד" במהלך הדיון. "אני מוחה על ההשוואה ביני לבין המחבלת זועבי שיושבת בכנסת וחותרת להרס מדינת ישראל".

ברוך מרזל התייחס להחלטת ועדת הבחירות המרכזית לפסול את מועמדותו לכנסת ה-20 ואמר כי "מדובר בסתימת פיות של השמאל". לדבריו, "הוכח שאין גזענות בעמדתי. אנחנו לא מפחדים ונמשיך לפעול למען ארץ ישראל, עם ישראל ותורת ישראל".

יו"ר העם איתנו אלי ישי בתגובה על פסילת מרזל: "מרזל, אוהב ישראל ואיש א״י נפסל ממניעים זרים על ידי מפלגות החוששות לראות את ״יחד״ לוחמת בטרוריסטים מבית, זו צביעות ממדרגה ראשונה ותוצאה חמורה של שיתוף פעולה בין מרצ, הערבים, התנועה, יש עתיד וציפי-בוז׳י. אני מאמין שבג״ץ יהפוך את ההחלטה.

בבקשת הפסילה  נאמר כי ברוך מרזל שולל את קיומה של המדינה כמדינה דמוקרטית, מסית לגזענות ואף מרבה להתבטא בזכות רעיונותיו של כהנא ובזכות דרכה של תנועת כ"ך ולפיכך כשם שתנועת כ"ך נפסלה מהשתתפות בבחירות, כך יש לפסול את מועמדותו מלרוץ לכנסת.

רק בשעה האחרונה,  בתום דיון סוער בכנסת הצביעו חברי ועדת הבחירות המרכזית על פסילתה של חברת הכנסת חנין זועבי מהתמודדות בבחירות לכנסת ה-20. 27 חברי ועדה הצביעו בעד פסילתה, לעומת 6 בלבד שהתנגדו לה. זועבי צפויה לערער על ההחלטה לבג"ץ.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.