הממשלה החדשה הצטלמה: אין אפילו 100 ימי חסד

חמישה ימים אחרי השבעתה של ממשלת נתניהו ה-4 הגיעו ראש הממשלה והשרים כדי להצטלם לתמונה המסורתית שמתחילה כל קדנציה. בישיבת ממשלה חגיגית מוקדם יותר מונו שבעה סגני שרים

ראש הממשלה בנימין נתניהו ו-20 שרי ממשלת ישראל ה-34 התכנסו בצהריים (שלישי) בבית הנשיא בירושלים לתמונה המסורתית.

הנשיא ראובן (רובי) ריבלין נאם בטקס ואמר. "גם בפעם הרביעית כמו בראשונה, אני נרגש מאוד ומתכבד להציג בפניך היום את שרות ושרי ממשלת ישראל", אמר נתניהו לריבלין בפתח הדברים.

ראש הממשלה התייחס לאתגרים הרבים העומדים בפני ממשלתו, בראשם האיום האירני. נתניהו לא שלל אפשרות של התקדמות בתהליך המדיני כשאמר: "האיומים מיצרים הזדמנויות. מדיניות רבות בעלות אינטרסים משותפים לנו נעשה כל מאמץ לתרגם את ההזדמנויות הללו ל כולל יצירת הסדר עם הפלסטינים".

 

נתניהו התייחס גם למערכת היחסים המתוחה עם הממשל האמריקני, והתחייב לפעול לשיקומם. "נמשיך לטפח את בריתנו העמוקה עם האמריקנים. גם במחלוקת, זו הברית החזקה מכל חילוקי דעות", אמר ראש הממשלה. לדבריו, אתגר משמעותי נוסף שעומד בפני הממשלה הוא הורדת יוקר המחייה והוזלת מחירי הדירות.

 

נשיא המדינה ראובן ריבלין בירך את ראש הממשלה ושריו אך הדגיש: "יש ממשלות שנותנים להם מאה ימי חסד, לזו, ה-34, מתחילה את דרכה תוך שהיא נאלצת להתמודד עם אתגרים רבים מרגע הקמתה. האתגרים העומדים בפניה לא עמדו באותו אופן ועוצמה בפני ממשלות קודמות". הוא הוסיף כי הממשלה תיאלץ להתמודד עם לחץ בינלאומי שיופעל עליה.

ישיבת ממשלה חגיגית התקיימה מוקדם יותר במוזיאון ישראל, לכבוד יום ירושלים. "אנחנו נקבל היום כמה החלטות חשובות לגבי פיתוחה של ירושלים, כפי שאנחנו עושים תמיד ביום חגה, וביום שחרורה. איננו רוצים לחזור אחורה, ומי שמדבר בנוסטלגיה על אותם ימים כנראה לא חי כאן", אמר נתניהו.

לדברי ראש הממשלה, "אבל אנחנו לא נחזור אחורה לעיר חצויה, עיר שסועה, עיר עם גדרות תיל וצלפים על החומות – זה לא יקרה, ואנחנו נדאג שזה לא יקרה".

 

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. תסבירו לי משהוא, דחוף דחוף דחוף!!!

  איך יכול להיות שגברים שהם "חסידים" "חרדים" לא מתביישים להצטלם בייחד אם נשים זרים?
  חוץ מזה הנשים בכלל לא מלובשות בצניעות!!!!
  זה בזיון לכל החרדים בכל העולם, אלא מאי הכל אצלם בלוף בלוף גדול.
  בושה לרח חזון איש.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • תסביר לי משהוא, דחוף דחוף דחוף!!!
   איך יכול להיות שגברים שהם "חסידים" "חרדים" שלא מתביישים להצטלם בייחד אם נשים זרים שבכלל לא מלובשות בצניעות!!!!
   קשור למרן החזו"א ולרחוב שנקרא על שמו [ולאנשי התורה והיראה שמתגוררים בו]????
   ואגב באיזו עיר כוונתך הרחוב קיים לידעתך ביותר מעיר אחת…
   נ"ב לגבי ר' יענקל ליצמן אני בטוח שהוא מתבייש רק שהכל הוא עושה בשביל שאני ואתה נוכל לחיות כאן חיי תורה ועבודה, ובשביל שיהיה לכל עם ישראל קל יותר מבחינה כלכלית!,
   נ"ב כן גם לאנשים צדיקים ושומרי מסורת כמוך שמסתבר שאינם מבינים ש'אם אין קמח אין תורה'…

   חחחח |
   הגב