שידור חי מהכנסת: הנאום של סגן נשיא ארה"ב

בשעה זו הגיע לכנסת סגן נשיא ארה"ב מייק פנס, שישא את נאומו המדיני שיתמקד בקריאה לישראל לקדם את התהליך המדיני. צפו בשידור החי מערוץ הכנסת

סגן נשיא ארה"ב מייקל פנס החל בצהריים (ב') את ביקורו בכנסת. פנס ורעייתו התקבלו על ידי יו"ר הכנסת יולי יואל אדלשטיין ורעייתו ולאחר שהניח זר על הגלעד לזכר חללי מערכות ישראל.

יו"ר הכנסת, ח"כ יולי (יואל) אדלשטיין פתח את נאומו בישיבה החגיגית לכבוד סגן נשיא ארה"ב, מייק פנס, בברכת תודה לנשיא ארה"ב טראמפ על הכרזתו כי ירושלים הינה בירת מדינת ישראל. "אנחנו בונים היום את ירושלים המודרנית יותר מכל מדינה אחרת בעולם, ארצות-הברית היא שותפה נאמנה בפרויקט ההיסטורי הזה", ואיחל לעם האמריקאי להמשיך להיות מגדלור למדינות העולם החופשי. בהמשך נאומו התייחס אדלשטיין לדבריו החמורים של אבו-מאזן על הנשיא האמריקאי באומרו כי: "את הביטוי 'יחרב ביתך' לא תשמע בבית הזה כאן תשמע את ברכת: 'בנה ביתך!' אנו מאחלים לך ולעם האמריקאי, שתבנו את ביתכם לתלפיות, ותמשיכו להיות מגדלור לעולם החופשי". כמו כן התייחס ח"כ אדלשטיין לאיומי המנהרות שאירעו לאחרונה ואמר, "לשואפים להחריב את ביתנו נאמר: כי ידה האחת של ישראל תמשיך להרוס מנהרות תופת, וידה השנייה תמשיך לבנות בתים, ליישב ולפתח את הארץ, כולל יהודה ושומרון".

בעניין הסכסוך הישראלי פלסטיני אמר אדלשטיין: "השקר הראשון אומר שפתרון הסכסוך הישראלי-פלסטיני הוא המפתח להשגת השלום במזרח התיכון – הצליח לעוור מנהיגים מכל העולם מלראות את האויב האמיתי של היציבות והשגשוג האזוריים שהוא המשטר האסלמי הקיצוני באיראן.

השקר השני הוא שבסכסוך הישראלי-פלסטיני יש קביעות: לא משנה בכלל מה הסיטואציה, יש צד חלש – שתמיד צודק, וצד חזק – שתמיד אשם. מי שמשלם עשרות-מיליוני שקלים לרוצחים מתועבים, שנתפסו ונכלאו הוא אחראי להמשך העימות! מי שחופר מנהרות תופת מתחת לאדמה, במטרה להרוג, לחטוף ולפצוע – הוא מחרחר המלחמה! מי שמעוות באופן עקבי את ההיסטוריה, כמו שעשה אבו-מאזן, עבאס, רק בשבוע שעבר, מי שמסית כמדיניות ומשקר כתפיסת עולם – הוא סרבן השלום!

בסיום נאומו אמר ח"כ אדלשטיין כי מדינת ישראל לא אמרה נואש מלהשיג שלום עם שכנותיה. "השלום יצמח אם נדע לבנות גשרים יציבים, עליהם נוכל להעביר קרונות עמוסים בשיתוף-פעולה וברצון טוב".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.