שידור חי מהתחנה המרכזית: "לגרש את המחבלים"

עשרות פעילי עוצמה יהודית לישראל מפגינים בשעה זו מול התחנה המרכזית בירושלים בדרישה להחלת עונש מוות למחבלים. דב אייכלר בשטח

שידור חי מהפגנת ׳עוצמה יהודית׳ בתחנה המרכזית בירושלים

‎Posted by ‎אקטואליק – Actualic‎ on‎ ראשון 10 דצמבר 2017

צפו בשידור חי
עשרות פעילי עוצמה יהודית לישראל מפגינים בשעה זו מול התחנה המרכזית בירושלים בדרישה להחלת עונש מוות למחבלים.

כתבנו דב אייכלר בשטח מביא את הקולות, בהם קריאות "מוות למחבלים ומוות לערבים", בנצי גופשטין יו"ר להבה אמר בראיון במהלך המשדר כי "לא יכול להיות שמחבל יוצא נקי ללא פגע, ואילו המאבטח שוכב בבית חולים במצב קשה- חייבים להרוג את המחבלים".

בשעה 14:15 לערך הגיע מחבל לכניסה הראשית של התחנה המרכזית ברחוב יפו. בעודו עומד בעמדת הבידוק טרם כניסתו לתוך מתחם התחנה, הוריד את מעילו , שלף סכין שהיתה ברשותו ודקר מאבטח בפלג גופו העליון.

מיד לאחר מכן נמלט בריצה לאורך רחוב יפו. מאבטח שהבחין בפיגןע דלק אחריו והפילו ארצה, אזרח שהבחין בכך סייע למאבטח ויחד עם שוטרים שהוזעקו לזירת הפיגוע השתלטו עליו.

המחבל, תושב שטחים כבן 24, ללא היתר כניסה לישראל, נעצר והובא לחקירה ביחידה המרכזית.

המאבטח פונה על ידי מד"א במצב קשה מאוד לשערי צדק.

מפקד מחוז ירושלים ניצב יורם הלוי שניהל את זירת הפיגוע אמר: "מדובר במחבל שוהה בלתי חוקי שככל שידוע לנו תיכנן לבצע את הפיגוע. ערנות המאבטחים, ותגובתם המהירה של האזרחים והשוטרים הביאו למעצרו של המחבל תוך שניות ובכך מנעו פגיעה נוספת בחפים מפשע.
ההערכות ופריסת השוטרים נמשכת מזה תקופה ארוכה בירושלים ובדגש לימים האחרונים בהם התמודדנו עם אירועי הפרות סדר אלימים תוך מוכנות לאירועי טרור , והפיגוע של היום הוא דוגמא לכך.
נמשיך להימצא במקומות המהווים פוטנציאל לפיגוע. כל נסיון של מפגע לבצע פגיעה באזרחים ובכוחות הבטחון יתקל בתגובה קשה, מיידית ונחושה של שוטרים ואזרחים."

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.