מנהל בית החולים: "שיפור במצבו של פרס, יותר ערני"‎ (שידור חי)

מנהל בית החולים שיבא בתל השומר, פרופסור יצחק קרייס, מסר אחר הצהריים (רביעי) עידכון לעיתונאים בו סיפר כי חל שיפור מסוים במצבו של הנשיא לשעבר. הצטרפו לשידור החי

 

בשורות טובות מבית החולים שיבא בתל השומר: מנהל בית החולים שיבא בתל השומר, פרופסור יצחק קרייס, מסר אחר הצהריים (רביעי) עידכון לעיתונאים בו  סיפר כי חל שיפור מסוים במצבו של הנשיא לשעבר.

"למרות שמצבו של הנשיא לשעבר עדיין קשה, הוא יציב וחל שיפור מסויים קל", הסביר קרייס. "פרס היה קצת יותר עירני, אנחנו מתרשמים שמצבו הנויורולוגי יותר טוב". קרייס ציין כי פרס עדיין מורדם ומונשם, אך הצוות הרפואי הביע התרשמות מהמצב הנוירולוגי שלו. "הוא יציב מבחינת כל הפרמטרים האחרים", הבהיר.

"אנחנו עושים ככל שביכולתינו כדי לעשות את הטוב ביותר, ולשמור עליו מבחינה רפואית מבחנה קלינית". קרייס ציין כי משפחתו והצוות המקצועי המלווה את הנשיא לשעבר שותפים לתהליך ולקבלת ההחלטות בבית החולים. "אנחנו נמשיך לעקוב אחריו ב-24 שעות הקרובות ביחידה לטיפול נמרץ-נוירוכירורגי".

 

"חשוב לדעת שיש הרבה התקדמות בתחום הזה, ואפשר לעשות הרבה די למנוע אירועים מוחיים בקרב אנשים בסיכון", הוסיף הנוירולוג. "מדובר באנשים עם יתר לחץ דם, סוכרת לא מאוזנת, כולסטרול גבוה, שמעשנים, שסובלים מהשמנת יתר, ושסובלים ממחלות לב והפרעות בקצב הלב".

"הזמן הוא גורם מאוד חשוב", הדגיש פרופסור טנה. "לא בכל אירוע מוחי אנחנו יכולים לטפל, זה תלוי בסוג האירוע ובמאפיינים שלו, אבל בהרבה אירועים כן אפשר לטפל אם מגיעים בזמן. זמן אבוד זה מוח אבוד".

"הפגיעה היא קשה, אי אפשר להסתיר"חתנו ורופאו האישי של פרס פרופסור רפי ולדן דיווח כי במהלך הלילה עצר הדימום במוחו של הנשיא לשעבר, והביע אופטימיות זהירה לאפשרות שפרס יתאושש ממצבו: "יש נימה קלה של שיפור במצבו", אמר ולדן. "בפגיעות מוחיות בכלל ובעיקר בנרחבות כמו שיש לו קשה מאוד לעשות הערכת מצב בשלב כל כך מוקדם".

"המוח הוא מערכת מורכבת ביותר – יש מצבים בהם פגיעה במקום זעיר מאוד במוח גורמת לנכות קשה ומאידך לפעמים פגיעות נרחבות מותירות אדם, לאחר התאוששות, במצב תפקודי מתקבל על הדעת", הסביר. "הפגיעה היא קשה, אי אפשר להסתיר, אבל אין דרך לדעת מה תהיה ההשפעה לעתיד. במהלך הלילה הוא הורדם והונשם כדי להקל על הטיפול".

"מה שנותן לנו סיבה לאופטימיות הוא מה שקרה הבוקר – כשהפחתנו את המינון של תרופות ההרדמה הוא הגיב אליי אישית. אמרתי לו שאני נמצא לידו, ביקשתי שליחץ לי את הילד והוא לחץ לי את היד חזק. היה ברור שהוא קלט את המסר וכמובן שלא מתוך עירנות שלמה, אבל זה נותן לנו נופך של אופטימיות", הוסיף ולדן.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.