נאום התבוסה של הילרי קלינטון: "אני מצטערת שלא ניצחנו" – שידור חי

בנאום התבוסה שלה הודתה הילרי קלינטון לבוחריה ולפעילי המטה שלה שלקחו חלק במסע הבחירות. "אמש בירכתי את טרמאפ ואמרתי לו שאעבוד איתו לטובת המדינה" אמרה. "אני מקווה שהוא יהיה נשיא מוצלח עבור כל האמריקנים".. הצטרפו לשידור החי בערוץ 2 מאולפן הבחירות עם כל הסיכומים.

כמה שעות לאחר התבוסה  לטראמפ, הילרי קלינטון נעלמה מעין המצלמות, אך לפני שעה קלה התייצבה  והציגה את נאום ההפסד.

קלינטון  שכנראה לקחה קשה את התבוסה  לא התייצבה כנהוג לנאום בפני תומכיה שחיכו במטה שלה בניו יורק ושיגרה למצלמות את ראש הקמפיין שלה לדבר עם קהל המאוכזבים.

בנאום נדיר וכנה הילרי הודתה לבוחריה ולפעילי המטה שלה שלקחו חלק במסע הבחירות. "אמש בירכתי את טרמאפ ואמרתי לו שאעבוד איתו לטובת המדינה" אמרה. "אני מקווה שהוא יהיה נשיא מוצלח עבור כל האמריקנים".

"זו לא התוצאה שרצינו ועבדנו כל כך קשה עבורה", המשיכה. "אני מצטערת שלא ניצחנו את הבחירות האלה – על הערכים שאנחנו חולקים והחזון עבור המדינה. אבל אני חשה גאווה גדולה. אני יודעת כמה אתם מאוכזבים, אני מרגישה את זה. כך מרגישים עוד עשרות מליוני אמריקנים שהשקיעו את תקוות והחלומות שלהם. זה כואב, ויכאב לאורך זמן, אבל אני רוצה שתזכרו: הקמפיין שלנו לא עסק באדם אחד או מערכת בחירות אחת, אלא במדינה שאנחנו אוהבים ובניית אמריקה מכילה יותר, ועם לב גדול גדול".

"ראינו שהאומה שסועה יותר משחשבנו", ציינה. "אני עדיין מאמינה באמריקה ולנצח אאמין. אם גם אתם, אנחנו חייבים לקבל את התוצאה. אנחנו חייבים לשמור על ראש פתוח ולתת לו הזדמנות להנהיג. החוקה שלנו מחייבת העברה חלקה של כוח, ואנחנו מקדשים זאת. היא מקדשת גם את שלטון החוק, השמירה על שוויון, חופש דת וביטוי. אנחנו מכבדים את הערכים האלה גם, וחובה עלינו להגן עליהם הדמוקרטיה החוקתית שלנו לא רק אחת ל-4 שנים, אלא כל הזמן. אנחנו צריכים כל הזמן לקדם את הערכים הללו".

טראמפ הבטיח לעצמו עד כה  276 אלקטורים לעומת 218 שלה, אבל הוא מוביל גם בשורה של מדינות שהספירה שם טרם הסתיימה והערכה היא  כי מספר האלקטורים שבהם זכה יטפס לכ-306.

בבוקר יום הבחירות העריך הסוקר הבכיר נייט סילבר שסיכויי הזכייה של קלינטון עומדים על 72%, אך כבר בחצות (שעון ארה"ב), המגמה התהפכה והסוקר העניק לטראמפ סיכויים של 84% לזכות. המועמד הרפובליקני זכה במרבית הקולות בפלורידה, וויסקונסין וצפון קרוליינה – מדינות מפתח שהעניקו יתרון לקלינטון כמעט בכל סקר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.