צפו: ראש הממשלה מנסה להסביר את "הזיגזג" שלו(וידאו)

רה"מ נתניהו ביקר היום ב'היפר כשר' בפריז, התייחס לגל הטרור במדינה והסביר מדוע שינה – ברגע האחרון- את החלטתו שלא לטוס לצרפת. צפו בנאום המלא

רה"מ נתניהו ביקר היום ב'היפר כשר' בפריז – המקום בו התרחש הפיגוע הרצחני ביום שישי האחרון.

נתניהו אמר במהלך הביקור: אני מצפה מכל המנהיגים שצעדנו יחד ברחובות פריז שיילחמו בטרור באשר הוא גם כאשר הוא מופנה כלפי ישראלים. במידה והדבר תלוי בי, תמיד אדאג לכך שישראל תצעד בשורה הראשונה של המדינות בכל הקשור לביטחונה ועתידה".

הביקור בסופר הוא סופו של ביקור בן יום וחצי בצרפת, במהלכו נרשמו כמה תקריות לא נעימות (בלשון המעטה) לראש הממשלה.

כזכור, הנסיעה של נתניהו כללה שורה של אירועים מביכים עבור ראש הממשלה בנימין נתניהו, עמית סגל דיווח בערוץ 2 כי צרפת רמזה לנתניהו שלא יבוא למצעד המליון, אך נתניהו החליט ללמד את הצרפתיים לקח ונסע על אפם ועל חמתם לפריז.

לאחר שיצא מארמון האליזה בפריז, צעד נתניהו כמה מאות מטרים בקריית הממשלה בפריז, שם המתין כאחד הדיפלומטיים לאוטובוס של מנהיגי העולם, נתניהו עמד בתור זמן רב, כאשר כמעט אין אבטחה סביבו נתניהו הביט בחשש לשמיים ונראה כשהוא כעוס.

בשידור החי בערוץ הטלוויזיה הצרפתית BFM הוא נראה ממתין באמצע הרחוב, עצבני ביותר ותחת סכנה ביטחונית גלויה להסעה לבית הכנסת בפריז, לאחר שהאוטובוס שהסיע מנהיגים יצא בלעדיו.

לאחר שהגיע האוטובוס השני, נתניהו נקרא לעמוד בשורה הראשונה, רה"מ בנימין נתניהו כנראה רצה לעמוד בשורה הראשונה אתמול (ב') בעצרת ההזדהות בפריז, עד כדי כך שהוא היה מוכן "להידחף".

צפו: רה"מ הבוקר בצרפת במקום הפיגוע

הנאום
[alooma ref="b2a136f6a9441350bd33b44ae627c2a1.mp4" src="1" autoplay="1" pid="0"]

דברי ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתח פגישתו עם ראשי הקהילות היהודיות בצרפת:

"אני מבקש קודם כל להודות לכם, מנהיגי הקהילה היהודית בצרפת, על האירוח החם. האירוע המרגש היה אתמול בבית הכנסת la Victoire"" , ואני התרגשתי מאוד גם מהמפגש עם בני המשפחות השכולות, עם שני האחים שהחזקתי אותם ואמרתי להם שאני מבין היטב את הרגשתם ושעם ישראל כולו מחבק את המשפחות. זה היה רגע של סולידריות יהודית אמיתית. הביקור בפאריס הוא גם רגע של סולידריות אנושית כללית. מהרגע שבעיית האבטחה נפתרה והתאפשר לי להגיע הנה, היה טבעי שאבוא הנה, היה חשוב שאגיע הנה, ולכן באתי הנה.

יש הרבה משמעות למה שהעולם ראה, את ראש ממשלת ישראל צועד עם כל מנהיגי העולם במאמץ אחד נגד הטרור, או לפחות בקריאה להתאחד. זה דבר שמדינת ישראל אומרת שנים ארוכות, זה דבר שאנחנו אומרים אותו כאן היום בתוספת אחת פשוטה: אם העולם לא יתאחד עכשיו נגד הטרור, מכות הטרור שחווינו כאן ילכו ויגדלו בהיקפים שאנשים אינם משערים אותם, ולכן אני מקווה שאירופה תתאחד, אני מקווה שהיא גם תתעשת.

ישראל תומכת באירופה במאבקה בטרור והגיע הזמן שאירופה תתמוך בישראל בדיוק באותו מאבק".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.