שידור חוזר: פתיחת יום הזיכרון ברחבת הכותל(וידאו)

מדינת ישראל מרכינה את ראשה: אירועי יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ופעולות האיבה ייפתחו עם הישמע צפירה בת דקה – ולאחריה ייערך הטקס המרכזי ברחבת הכותל. {מרכינה ראש}

מדינת ישראל מרכינה את ראשה: אירועי יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ופעולות האיבה ייפתחו עם הישמע צפירה בת דקה – ולאחריה ייערך הטקס המרכזי ברחבת הכותל.

טקס פתיחת יום הזיכרון נערך ברחבת הכותל המערבי במעמד נשיא המדינה והרמטכ"ל ובהשתתפות נציגי המשפחות השכולות. הטקס ייפתח בשעה 20:00 בצפירת זיכרון בת דקה, בהקראת תפילת "יזכור" ובהדלקת משואת הזיכרון.

(באדיבות הערוץ הראשון)

הטקס ייפתח בהורדת דגלי הלאום לחצי התורן ובהשמעת צפירת דומייה בת דקה. במהלך היום ייערכו טקסי אזכרה בבתי הקברות הצבאיים, ותישמע צפירת דומייה נוספת בת שתי דקות. בתום היום ייערך טקס ממלכתי על הר הרצל בירושלים ובסיומו מתחילות חגיגות יום העצמאות.

בסעיפי החוק נקבע כי: "ביום הזכרון תהא בכל רחבי המדינה דומיה של שתי דקות בהן תשבות כל עבודה ותיפסק כל תנועה בדרכים; הדגלים על הבניינים הציבוריים יורדו לחצי התורן; יקויימו אזכרות ועצרות-עם; ייערכו טכסי התייחדות במחנות צבא-הגנה לישראל ובמוסדות חינוך; תכניות השידורים יביעו את ייחודו של היום". כמו כן אסר החוק על פתיחתם של בתי עינוגים (דוגמת בתי קפה כדומה) בערב יום הזיכרון.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.