הדלפת ההפלות: כתב אישום כנגד מזכירה חרדית

מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה הגישה כתב אישום נגד שלוש נשים נאשמות בגין ביצוע עברות של פגיעה בפרטיות, מסירה ושימוש במידע רפואי חסוי, אישי ורגיש הנוגע לנשים המיועדות לביצוע הפלה

מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה הגישה כתב אישום נגד שלוש נשים שנאשמות בגין ביצוע עברות של פגיעה בפרטיות, מסירה ושימוש במידע רפואי חסוי, אישי ורגיש הנוגע לנשים המיועדות לביצוע הפלה.

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד אפרת פאר-גרונדלנד ממחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה, הנאשמות, מזכירה רפואית במרפאה פרטית בבאר שבע, ושתי עובדות בעמותה בשם "הידברות", העבירו ביניהן מידע רפואי, חסוי ורגיש על אודות נשים, מטופלות המרפאה, המיועדות לבצע הפלה, וזאת בכדי להניא אותן מביצוע הפלה, מטעמים אידאולוגיים דתיים.

על פי כתב האישום, הנאשמת לידור דנינו, בת 25 מבאר שבע, במסגרת עבודתה במרפאת "שבע עיניים בנגב" הייתה חשופה לפרטים אישיים על אודות מטופלות המיועדות לבצע הפלה במרפאה. דנינו יצרה קשר עם הנאשמת ליזה דרמר בת 47 מפתח תקווה, עובדת במשרדי אמ"א (ראשי תיבות של "אמא מצילה אותי") שבעמותת הידברות, במטרה למסור לה מידע אישי על אודות המטופלות, וזאת ללא ידיעתן או הסכמתן, וללא אישור מכל גורם במרפאה, וזאת בכדי להניא אותן מביצוע ההפלה. דרמר העבירה את המידע האישי על אודות המטופלות לנאשמת נוספת, קלינה שורץ, בת 53 מבני ברק, מנהלת משרדי אמ"א בעמותת הידברות, בכדי שהאחרונה תיצור קשר טלפוני עם המטופלות, וזאת ללא ידיעתן או הסכמתן, ותנסה להניא אותן מביצוע הפלה. על סמך המידע האישי שקיבלה, שורץ יצרה קשר טלפוני עם מטופלות המרפאה וניסתה להניא אותן מביצוע הפלה. הנאשמות פעלו כך משך מספר חודשים, עד שאחת הנשים, שאליהן פנו כדי לשכנעה להימנע מביצוע הפלה, התלוננה בפני משרד הבריאות.

בהמשך לתלונה זו, נפתחה חקירה פלילית של הרשות להגנת הפרטיות במשרד המשפטים. החקירה חשפה את האופן בו הגיע המידע הרגיש לידי עמותת הידברות, את שיטת הפעולה ואת חלוקת התפקידים בין הנאשמות.

כתב האישום מייחס לנאשמות עבירות של פגיעה בפרטיות על פי חוק הגנת הפרטיות, התשמ"א – 1981. ממחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה נמסר כי ההחלטה על הגשת כתב האישום מבטאת את מדיניות משרד המשפטים, הרואה בחומרה עבירות של שימוש ומסירת מידע רפואי, אישי וחסוי ללא הסכמת המטופלים ובניגוד למטרה לשמה נמסר המידע, בוודאי כאשר הדבר נעשה תוך ניצול מצבן השברירי ומצוקתן של נשים הצפויות לבצע הליך של הפלה.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. הלווואי וכך יעשו לכל "המטפלים הרגשיים"

  יש הרבה יותר דברים שקורים בסיוע ובידיעה ברורה של עבירות סודיות!!!!
  והפלה זה עוד באמת עניין אישי
  בבריאות הנפש במגזר יש דברים הזווווווווים שקורים מתחת לפני השטח, עבירות אתיקה מחפירות של חשיפת סודות אישיים ושימוש בהם ממש כמו סחיטה, רק שיש לזה שמות אחרים…
  נו שמישהו כבר יעשה עם זה משהו!
  וימגר את תועפת "המטפלות/ים הרגשיות/ים" בציבור החרדי ולא רק…
  לא מדברת על אילו שמכנים עצמם "פסיכולוגים" והם ממש לא! (אגב זה אמור להיות מאסר של 3 חודשים)
  בכל מקרה נושא הסודיות – מופר הרבה יותר באיזורים אלו אבל למשרד הבריאות נוח ללכת על עניין כזה דרמטי…
  הכותבת היא במהלך הכשרה לפסיכולוגיה קלינית- עובדת בפרך! לומדת קשה!!! ורואה ועיני כלות איך שבקלות בנ"א שלא למד וחירטט איזה קורס במקרה הטוב במכון X בירושלים או בני ברק – מכנה את עצמו "פסיכולוג" בלי תואר ראשון 3 שנים, ותואר שני (אם מתקבלים….) 2 שנים והתמחות (אם סיימת את התזה) 4 שנים…
  אולי האתר הזה ירים את הכפפה הזו…

  חני |
  הגב