שיחת הצעקות בין שר הביטחון לראש השב"כ

ליברמן גילה שארגמן שלח מאחורי גבו מכתב ישירות למתאם פעולות הממשלה בשטחים ובו הציג דרישה לאשר כ-100 מקרים של איחוד משפחות של ערביי ישראל ופלסטינים, בעיקר מרצועת עזה. כשהסיפור מגיע לאוזניו של ליברמן, הוא זועם והיום הוא גוער בארגמן בקול רם מול כל מי שהיה באקווריום באותה העת

 

כתב הדסק המדיני, ירון אברהם, דיווח הערב (ד') בפרסום ראשון כי היום התנהלה שיחת צעקות בין שר הביטחון לראש השב"כ, שיחה קשה שעלתה לטונים צורמים, גבוהים וחריגים בין ליברמן לארגמן. המיקום: האקווריום בלשכת ראש הממשלה, הנוכחים: עוברים ושבים מהלשכה, בכירים במערכת הביטחון.

ליברמן גילה שארגמן שלח מאחורי גבו מכתב ישירות למתאם פעולות הממשלה בשטחים ובו הציג דרישה לאשר כ-100 מקרים של איחוד משפחות של ערביי ישראל ופלסטינים, בעיקר מרצועת עזה. כשהסיפור מגיע לאוזניו של ליברמן, הוא זועם והיום הוא גוער בארגמן בקול רם מול כל מי שהיה באקווריום באותה העת.

ליברמן לארגמן: "חצית את כל הקווים האדומים. אתה לא יכול לפנות למתאם פעולות הממשלה בשטחים ישירות בלי לעדכן אותי ובלי לדבר איתי. זה כמו שאני אתקשר לראש אגף המבצעים שלך ואנחה אותו לצאת למבצע. זה לא מקובל וזה לא יהיה". ארגמן ההמום שותק וליברמן ממשיך אל מול המבטים הנדהמים של הנוכחים: "כל עוד אני שר הביטחון לא יהיה מקרה אחד של איחוד משפחות, אפילו לא רבע מקרה. רוצים להתאחד? שיתאחדו בעזה! איחוד משפחות זה מימוש זכות השיבה. אני לא מוכן לשמוע מזה".

להבנתנו ראש השב"כ השיב לדברים בזו הרוח: "אני לא כפוף אליך ולא מקבל ממך הוראות"

בלשכת שר הביטחון סרבו להתייחס לדברים.

מהשב"כ נמסר בתגובה: "שבכ הוא גוף ממלכתי שעוסק בשמירה על ביטחון המדינה ופועל ע"פ הנחיית הדרג המדיני"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.