שיטת ההפחדה של גן סטאמר: "הגוי – רשע"

בגן הילדים "בית רחל" של חסידות סאטמר לומדים הילדים בגילאי שלוש וארבע על זוועות השואה ומתייחסים לנאצים כאל "גויים".הגננת מסבירה: כי התכנים הללו מחדירים בילדים פחד מפני יציאה לעולם החילוני,

סערה בלונדון: ילדי הקהילה החרדית בלונדון מקבלים דפי עבודה בהם נכתב כי מי שאינו יהודי הוא רשע, כך חושף העיתון הבריטי "האינדיפנדנט".

עוד נכתב בדיווח כי  בגן הילדים "בית רחל" של חסידות סאטמר  לומדים הילדים בגילאי שלוש וארבע על זוועות השואה ומתייחסים לנאצים כאל "גויים".

 

לדוגמה, מוצגת השאלה הראשונה בדף לילדים, "מה עושים הגויים הרשעים לבתי הכנסת ולחיידרים?", והתשובה היא "שורפים אותם". התשובה לשאלה "מה הגויים רוצים לעשות עם כל היהודים?" גם היא קצרה ופשוטה: "להרוג אותם"

מילי גרין, גננת לשעבר בגן לבנות בקהילה מספרת , "זה לא נדיר שהילדים ילמדו שכל מי שאינו יהודי הוא רשע – הם קולטים את זה בתפילות, בלימודים ובכל אספקט של חייהם". היא מסבירה כי התכנים הללו מחדירים בילדים פחד מפני יציאה לעולם החילוני, יש לציין כי  גרין עומדת בראש ארגון "גשר" המסייע לחרדים המעוניינים לעזוב את הקהילה הסגורה.

גורם בחסידות סטאמר אמר בעילום שם לעיתון כי "זה לא מתייחס במפורש לשואה, אלא מלמד ילדים צעירים מאוד לפחד מאוד מהלא-יהודים ולהתייחס אליהם בחשדנות בגלל מה שעשו לנו בעבר, זה לא שיעור היסטוריה. אי-אפשר לומר שזה מלמד את הילדים קיצוניות, שנאה ופחד לעולם החיצון", הוסיף.

בעקבות הפרסום הבהירו בגן הילדים כי הדפים יתוקנו ואף התנצלו על פגיעה, אם נעשתה – אך גם התעקשו כי הביטוי "גויים" אינו פוגעני.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.