שילוב חרדים בתחום ההייטק

גברים חרדים מהווים קרוב ל-45 אחוזים מסך כל הגברים בגילאי העבודה, אולם מעטים מהם לוקחים חלק במשרות השונות בשוק, לרבות אלו המוצעות בתחום ההייטק. בשנים האחרונות, בעיקר בשל הרצון לספק להם מקורות הכנסה נוספים ובשל גילויי עניין רב בתחום מבחינתם, יותר ויותר חרדים מוצאים את דרכם

למשרות הקשורות להייטק. שילוב חרדים בתחום ההייטק, או בשוק העבודה באופן כללי, הוא גורם מכריע בכל הקשור לצמיחתה של הכלכלה העתידית של המשק ולהצלחתה של המדינה. מטרתה העיקרית של הממשלה בימים אלה היא לשלב לפחות 63 אחוזים מסך הגברים והנשים בחברה החרדית בגילאי 25 עד 64 במקצועות השונים, ולאפשר להם להיטמע בצורה מוצלחת יותר וגם ליהנות מהכנסה גבוהה.

האתגר בהשמת חרדים

בעוד שנשים חרדיות הלוקחות חלק בשוק העבודה עוסקות בעיקר בחינוך ובהוראה, גברים חרדים ללא השכלה אקדמית בוחרים בתחומי המסחר, הנדל"ן והתעשייה. יותר ויותר חרדים מסיימים כיום לימודי תואר ראשון ורוכשים ידע הנוגע לתעשיית ההייטק. כיום הם מהווים בסביבות 2 אחוזים מסך כל המועסקים בהייטק, אך נראה כי אחוז זה עולה בכל שנה. על פי מחקרים שנערכו בתחום, נמצא כי רבע מהגברים החרדים המתעניינים בהשכלה אקדמית מעוניינים בלימודי הנדסה ומחשבים ורואים את עצמם משתלבים בעתיד בתחום ההייטק.

האתגרים הקשורים בהשתלבות בענף זה רבים מאד. מאפיינים דתיים ותרבותיים הם חלק מהאתגרים, שכן הם מצריכים יצירת תנאים מיוחדים בכל סביבת עבודה כמו הפרדה בין נשים לגברים, שמירה על כשרות וכדומה. ישנם גם פערי ידע רבים מאד, הבאים לידי ביטוי ברמה נמוכה יחסית של ידיעת האנגלית, המתמטיקה והמקצועות המדעיים השונים וגם בחוסר המודעות של המגזר החרדי בכל הקשור לגיוס עובדים מאותו המגזר (האופן שבו יש לעשות זאת, כיצד לפרסם מודעות דרושים הייטק ועוד).

איך עושים זאת בפועל?

כדי לאפשר להם להשתלב בענף המצליח, פותחו על ידי משרד הכלכלה תכניות מיוחדות להשמת חרדים, הממומנות בחלקן על ידי קרנות פילנתרופיות. תכניות אלו כוללות הכוונה תעסוקתית למגזר החרדי, שיתופי פעולה בין מעסיקים פוטנציאליים לעובדים ועוד. ישנן גם תכניות מיוחדות של שילוב גברים חרדים בשירות הצבאי יחד עם הכשרה מקצועית טכנולוגית, כדי שיוכלו לרכוש מקצוע לעתיד ולהשתלב בתום שירותם בחברות ההייטק השונות.

מעבר לכך, מוצעת תכנית המספקת מימון ללימודים אקדמיים ודמי קיום לבוחרים בלימודי המדעים, המחשבים או ההנדסה. כל זאת כדי לפתוח את הענף לכמה שיותר גברים חרדים, לספק להם את התנאים המתאימים כדי שיוכלו להשתלב בהצלחה וגם לעזור להם לרכוש את הידע הרלוונטי הנדרש לתחום העיסוק עצמו. מרכזי ההשמה, חברות ההייטק וגם הממשלה עצמה פועלים בשיתוף כדי לעשות זאת בהצלחה ולהתמודד עם האתגרים הרבים הקשורים לשילוב חרדים בהייטק. כבר עכשיו ניתן לראות לא מעט מודעות דרושים בעיתונים החרדיים המציעות משרות הייטק מאתגרות, וזאת לצד משרות נוספות בתחומים אחרים.

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.