שיפוץ דירה קומפלט – מאיפה מתחילים?

שיפוץ דירה קומפלט זה עסק רציני וצריך לקחת בחשבון הרבה משתנים ולתכנן בכובד ראש את כל התהליך של שיפוץ דירה קומפלט יכלול שינוי מבני רציני, תוספת חדרים ו/או קומות, החלפת רצפות, סניטציה, חשמל, אינסטלציה, תאורה, וכל מה שכלול בסוגי השיפוצים האחרים, שהופך הכרחי כשהופכים את הבית. כאשר מחליטים על שיפוץ כולל של הבית יש להתייעץ עם מספר אנשי מקצוע ולדאוג לכול מיני השלכות שיכולות לקרות במהלך השיפוץ ולאחריו. בשיפוץ דירה קומפלט יש להתחשב בכמה תחומים המתבצעות בתזמון מושלם, תוך שהן משלימות זו את זו לצורך השלמת  השיפוץ בצורה הטובה ביותר וללא עיקובים.

מאיפה מתחילים את שיפוץ הדירה?

  1. תכנון: התכנון בכול שיפוץ ובטח ובטח בשיפוץ כללי הוא חשוב ויכול למנוע סיבוכים עתידיים. לצורך תוספת בניה צריך לקבל אישורים מהעירייה. יש להתייעץ עם אדריכל ומהנדס לראות שאם יש משהו שצריך לשבור וזה עומד בדרישות התקן ולא יגרום לבעיות בדירה או בבניין. יש להכין פרוגרמה (רשימת ההנחיות לתכנון השיפוץ) ולבדוק חלופות בתכנון, אם צריך.
  2. תקציב: בכול תכנון לשיפוץ יש להגדיר כמה כסף יש לנו לשיפוץ עצמו וכמה לבלת"מים שיכולים לקרות בדרך. בשיפוץ דירה קומפלט יש לקחת בחשבון שלרוב השיפוץ הממוצע יעלה בין 20 ל-30 אחוזים מעל התכנון המקורי. כדיי, אם יש אפשרות לקחת אדריכל, כיוון שבמסגרת תפקידו האדריכל יכתוב תכנית כמויות ובזכות הניסיון שלו ידע להעריך בצורה טובה יותר את הצרכים והעלויות.
  3. בחירת בעל מקצוע וחתימת חוזה: הגדירו לעצמכם בדיוק רב מה אתם רוצים לשפץ ומה הסכום שאתם יכולים להרשות לעצמכם להשקיע. השאירו מרווח בטחון של 10 עד 20 אחוז כשאתם מגדירים לקבלן השיפוצים, על כל צרה שלא תבוא. ביקשו הצעות מחיר ממספר קבלנים, כשמכל אחד מהם יש לקבל מפרט של העבודה, החומרים, המחיר של כל מרכיב. לוחות הזמנים של העבודה צריכים להופיע בהצעת המחיר. חברת השיפוצים או הקבלן הוא זה שמחויב אליכם והאחריות על כול השיפוץ עליו. הכספים משולמים לו בלבד, הוא זה שמביא את בעלי המקצוע ומוודא ביצוע מיטבי של העבודה והוא זה שמעניק לכם אחריות כוללת על התוצרים.
הריסה של דירה קומפלט
שיפוץ והריסת דירה

אחרי השיפוץ של הדירה

אחרי שיפוץ הדירה יש לעקוב אחרי כמה הדברים ששופצו ולבדוק תקינות ובטיחות. לעתים יתגלו ליקויים בשיפוץ רק אחרי שגרתם בדירה המשופצת כמה שבועות או חודשים. הרבה ליקויים מתגלים אחרי החורף ולכן כדאי לעמוד על תקופת אחריות של שנה לפחות!  חשוב מאוד להודיע לקבלן השיפוצים במיידי על כל תקלה ולעמוד על כך שיבוא לתקן אותה ברגע שהתגלתה. בשונה ממה שסבורים אנשים רבים, שיפוץ של בית הוא לרוב תהליך מורכב יותר מבנייתו של בית חדש. אומדן העלויות קשה יותר ועשוי להפתיע. החשיבות שיש להקדיש לתכנון מוקפד של השינויים, של מהלך השיפוץ ואופן ביצועו היא גבוהה ביותר. השקעה בתכנון נכון תאפשר לכם ליהנות מתוצאה מיטבית ולחסוך כסף.

מאמר בחסות חברת טופ שיפוצים – www.top-renovations.co.il

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.