שיפוץ לא חייב להיות יקר! קבלו 4 רעיונות לשיפוץ הבית בתקציב שפוי

רבים שהתנסו בשיפוץ ביתם עשויים להרים גבה למראה הכותרת ולא בכדי. בענף שסובל לעתים ממוניטין שלילי מצד אחד ובצרכנים שאוהבים לחדש את ביתם, בחרנו להציג בפניכם 4 אפשרויות מעשיות וזולות לשדרוג הבית ובלי כאבי ראש – כמעט.

שיפוצים מעלים לרבים מאתנו אסוציאציות שליליות שנוגעות לאי סדר, התעסקות עם בעלי מקצוע, כאב ראש וכמובן, עלויות כספיות שבמקרים רבים יודעים כיצד מתחילים אך מסיימים רחוק מאוד מהיעדים שהוגדרו. על הקושי שבשיפוץ הבית יכולים להעיד מספר מטפלים זוגיים. אני באופן אישי מאוד הופתעתי לקרוא באחד מאתרי החדשות הנפוצים שהדבר יכול להוביל עד לכדי גירושין לא עלינו.

אפשר גם אחרת

לצד העבודות המורכבות, לוגיסטית וכספית, ישנם שירותים, זולים באופן משמעותי ושיכולים לספק במקרים רבים את רוב רצונותיכם, אם לא את כולם. אני מתכוון לעבודות פשוטות ונקיות באופן יחסי כגון עבודות גבס, צביעת הדירה, התקנת פרקטים או חידוש המטבח. והתקציב אתם שואלים? נמוך יותר בעשרות אחוזים.

עבודות גבס

עבודות גבס משלבות מגוון עצום של פתרונות לצד יתרונות שקשה למצוא בענפי שיפוץ אחרים.

ראשית, חומרי הגלם זולים מאוד ומשך העבודה מתקצר בעשרות אחוזים, מה שמפחית את העלויות ואת אי הוודאות סביב השיפוץ באופן משמעותי. בנוסף, בניגוד למקובל בענף השיפוצים, במרבית המקרים עבודות גבס אינן מלוות בתהליכי הריסה שאופייניים כל כך לענפי שיפוץ אחרים ושמרתיעים רבים מאתנו לפני קבלת החלטה בדבר שיפוץ הבית. מעבר לכך, בעבודות גבס ניתן ליצור פתרונות זמניים ושניתנים לשינוי בתוך זמן קצר. הדבר נפוץ במיוחד בקרב משפחות המעוניינות בחלוקת הדירה לפרק זמן של מספר שנים, אם בהוספת חדרים או בגריעתם.

לא פלא אם כן שאזרחי ישראל אימצו את הענף לחיקם וכיום הוא מהווה חלק עיקרי בעולם השיפוצים.

עבודות גבס
עבודות גבס – שינוי גדול בנגיעה קטנה

מגוון רעיונות לעבודות גבס

כשזה מגיע לעבודות גבס, הדבר היחיד שעשוי להגביל אתכם הוא הדמיון. אפשרויות העיצוב והפונקציונאליות של החומר, מאפשרים ליצור דברים סטנדרטיים מצד אחד ואלמנטים עיצוביים שגובלים באומנות מצד שני. הגמישות באה לידי ביטוי גם בשילוב מוצלח עם חומרים אחרים כגון זכוכית, עץ שיש ותאורה.

ברוח הזמן, בה מקובל לדבוק במראה הנקי, עבודות גבס משתלבות כמו כפפה ליד. הסתרת חוטים וצינורות הן רק חלק מהדברים שתוכלו להשיג בתוך זמן קצר ובעלויות הגיוניות.

תקרות צפות

בעזרת עבודות גבס, תוכלו ליצור תקרות צפות עם גופי תאורה מובנים.

חיפוי קירות

רבים לא מודעים לעובדה שבאמצעות לוחות הגבס, אפשר לכסות קירות את תקרה רעועים. הפתרון מהיר מאוד וכמעט שאינו מורגש. יש לכם קיר או תקרה עם סדקים מרובים וטיח רופף? שקלו להתקין על גביהם לוחות גבס שיצרו גימור חלק ונעים למראה.

הנמכת תקרה

במקרים רבים, עבודות גבס משמשות להסתרת תשתיות שונות כגון תעלות מיזוג אוויר או מערכות לכיבוי אש, כל זאת באופן אסתטי עם גימור נקי. אם בעבר היה נהוג להנמיך את התקרה ב-30 ס"מ עד 40 ס"מ כדי להסתיר את תעלות המיזוג, כיום, עם הדרישה לתקרות גבוהות וחלל בעל מראה נקי, תוכלו להסתיר את תשתיות המיזוג גם בהנמכת תקרה של 20 ס"מ.

עיצובים בגבס

מסוג העבודות האהוב עלי באופן אישי מאחר והוא מאפשר לכם להביא לידי ביטוי יצירתיות ולהקנות מראה ייחודי בביתכם. כל כך מיוחד עד שאף אורח לא יישאר אדיש. עבודות גבס בסלון כגון מזנוני גבס, נישות לטלוויזיה ובניית מדפים מעוצבים, הם רק חלק מהדברים שניתן לבצע. בחירת המיקומים נכונים ושימוש בתכנת תלת ממד לצורך המחשת השינויים טרם ביצוע העבודה, יכולים לעשות את ההבדל בין בית נעים לבית מרהיב.

עבודות צבע – הפתרון הנפוץ

המיוחד בעבודות צבע ביחס לכל העבודות שמוזכרות בכתבה, הוא האפשרות לעשות זאת בעצמכם. זה המקום להדגיש שעל מנת לקבל תוצאות מקצועיות, חשוב להקפיד על מספר כללים:

  1. שימוש בצבעים מתאימיםהימנעו מרכישת צבעים יקרים במיוחד. הסתפקו בצבעים המוכרים של החברות הידועות. בצביעת דירה, ברוב המקרים, אין ערך מוסף לסוג צבע חדש שזה עתה יצא לשווקים. שימוש בצבעים אקריליים יבטיח לכם תוצאות ברמה הגבוהה ביותר. אחד היתרונות של הצבעים האקריליים היא הרחיצות שלהם. כלומר ניתן לנקות את הקיר בעזרת מטלית לחה במידה והתלכלך.
  2. יישום של שתי שכבות צבע – שימוש בשתי שכבות צבע, יבטיח גימור איכותי שיחזיק לאורך זמן. הדבר נכון בעיקר בצבעים אקריליים, בהם מידת הרחיצות שהוזכרה תלויה גם במספר השכבות שנצבעו.
  3. הקפדה על תיקונים – ככל שתקפידו לבצע את התיקונים בצורה טובה יותר טרם צביעת הקיר, כך התוצאה הסופית תראה איכותית יותר.
  4. הכנת אזור הצביעה – פנו את החדר שאתם צובעים וכסו את הרצפה בקרטונים או ניילונים. הדבר יקל את העבודה וימנע פגיעה בתכולת הדירה – אחת כמה וכמה כשמדובר ברצפת פרקט.

ואם בפרקטים עסקינן, למה שלא תשקלו התקנת פרקט?

הריצוף מיושן ואתם מעוניינים לחדש אותו מבלי להיכנס לתהליך מייגע ויקר? הפתרון – פרקטים. בתוך מספר ימים, ביתכם יקבל מראה עדכני ונעים. מעבר לזאת, הפרקטים מביאים איתם יתרונות נוספים כגון בידוד מעולה, מגע נעים וכמובן, מחיר ששווה כמעט לכל כיס.

טיפים לבחירת הפרקט

  1. רכשו פרקט איכותי. אינכם צריכים לבחור את היקר ביותר אך בטח שלא את הזול ביותר. פרקט איכותי בעלויות של 60-80 ₪ למטר, מתוצרת אירופאית, ישמש אתכם באופן הטוב ביותר ויחזיק מעמד לאורך שנים רבות.
  2. הימנעו מפרקטים כהים בחללים קטנים. אף שהצבעים החומים למיניהם, מביאים איתם חמימות מסוימת, הם עשויים ליצור מראה חונק בחללים צרים או קטנים. פרקט יפה בבית אחד, יכול שלא להתאים לבית אחר.

חידוש מטבח

חשבתם להחליף את המטבח הישן? כדאי שתדעו שאפשר גם אחרת. חידוש מטבח עשוי להיות פתרון ששווה לשקול בכובד ראש מאחר ומעבר להחלפת הדלתות במטבח, מדובר בשיפוץ כללי ושדרוג של כל המנגנונים והוספת פתרונות חדשניים. מנגנוני טריקה שקטה ומגירות נשלפות הם רק חלק מהדברים שמוצעים לכם בענף. לטעמי, ברוב המקרים, תוכלו לקבל את התוצאה המבוקשת בחסכון של יותר מ-50% וחשוב לא פחות, בתוך זמן קצר מאוד.

בעל מקצוע מתאים

מעבר לכל היתרונות שמנינו, ישנו עוד דבר אחד במשותף לכל הפתרונות שהוצגו – בחירת בעל מקצוע. בענף השיפוצים, לצד בעלי מקצוע מדהימים, ישנם גם כמה מפוקפקים. קבלו המלצות ממכרים ובני משפחה ונסחו הסכם עבודה ברור שמתאר את מהות העבודה, הסכומים ומועדי התשלום – בתלות להתקדמות העבודה. בקשת המלצות וביקור אצל לקוחות קודמים, יכולה רק להועיל. ברוב המקרים, בחירת בעל מקצוע מהימן, תקבע את תהליך ותוצאת העבודה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.