שישי ב"מעריב-סופהשבוע": עולמו המסתורי של שאולזון

אחרי שהדליק עם העיתון המחתרתי שלו את המגזר החרדי בארץ, ברח לניו יורק והצליח להבעיר גם שם את העניינים, פתח הרב חיים שאולזון בלוג שחושף כל פרט אפשרי על בכירי העולם החרדי. חיים גריידינגר ונתי שוחט יצאו לחמ"ל שלו בתפוח הגדול ושמעו ממנו על הפחד מהתנקשות בחייו, על הבן המיליונר, ועל הגעגועים לארץ

חיים גריידינגר ונתי שוחט, "מעריב-סופהשבוע"

ממשרד ששוכן בין השכונות החרדיות בורו פארק לוילאמסבורג שבניו יורק, מוקף במספר רב של צגי מחשב והררי ניירת על השולחן, מנהל הרב חיים שאולזון את הבלוג החרדי המוביל בעולם נכון להיום. אל הבלוג שלו, שהפך להיות אימת ראשי הקהילות החרדיות בארץ, נחשפים עשרות אלפי בני אדם מדי יום. הם נחשפים לתכנים לוחמניים ובוטים שלא לוקחים שבויים: "צבוע", "רמאי", "נוכל". אלה הם רק חלק מהביטויים ששאולזון משגר כלפי רבנים שעשרות אלפי מאמינים נשבעים בשמם. ושאלוזון חושף. הכל. חרדי מוכר נכנס למועדון? קבלו את כל הפרטים בפוסט מורחב עם תמונות. אדמו"ר ידוע צורח על משמשיו בהיסטריה? שאולזון עם הסיפור המלא. אינטרסים כלכליים מתחבאים מאחורי החלטות ציבוריות של עסקנים? המסמכים כבר ברשת עם טקסט עוקצני כתוספת. אף אחד לא חסין.

צילום: פלאש 90
צילום: פלאש 90

גם חשש מניסיונות להתנקש בחייו לא מרתיע את הבלוגר, "אין לי ספק שיהיה ניסיון כזה. אבל אני ערוך ומוכן ולא אפול בלי קרב. אם מישהו יירה בי ויהרוג אותי על רקע מה שאני כותב זוהי זכות גדולה".

בכתבת המגזין שתפורסם מחר יצא חיים גריידינגר לבדוק את הסיפור של שאולזון ובדרך גילה פרטים מדהימים ששופכים אור על אירועים עלומים בעברו. גם סימני שאלה מטרידים שעלו סביב פעילותו מקבלים בפעם הראשונה התייחסות ישירה מפיו של האיש שהעדיף עד היום להישאר מאחורי המסך והמקלדת ולנהל את הדיאלוג מול הגולשים שלו.

צילום: פלאש 90
צילום: פלאש 90

הפרשן לענייני חרדים של עיתון "מעריב-סופהשבוע" חיים גריידינגר: "תופעת שאולזון מעוררת מטבע הדברים סקרנות גדולה, כי הציבור החרדי לא צרך מעולם סוג כזה של תוכן לטוב ולרע. מורשת הקרב של שאולזון מרתקת מאוד ואני די משוכנע שהצלחנו לפצח את החידה הגדולה, מה גרם לאיש הזה שיכול היה בקלות להתברג בממסד החרדי הרשמי או להתמקד בקריירה הרבנית, להפוך לאדוארד סנודן של המגזר".

הכתבה המלאה תתפרסם מחר, במוסף "מעריב-סופהשבוע".

סייע בכתבה ישראל שקולניק

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. יש לינק אונליין שניתן לקרוא את הכתבה ?

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. הדיווח מעוות ביותר! יש כאן התעלמות בוטה מנתון מאד בסיסי בדיווחיו בבלוג שלו: גם אם נגיד שחלק מדיווחיו הם אמיתיים או שיש בהם מן האמת, הרי ברור כשמש לכל בר-דעת ולכל אחד שמחפש באמת לדעת את כל האמת, שהרבה מאד מדיווחיו הם מגמתיים. ז"א אתם מציגים אותו כאילו הוא רק חושף אמיתיות וככזה הוא מאד מועיל, אך גם אם נגיד שזה כך במידה מסוימת, בכל-זאת
  הרבה מאד מדיוחיו הם מעוותים ולא אמיתיים!

  נוכלים |
  הגב
 3. אבל למה הוא מביא סרטים לא צנועים של עכו"ם וחשש אביזרי עריות שממש לא הולם את הציבור החרדי

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. חיים שאולזון,הציל את הציבור החרדי,אין אחד שחולק על זה, יש לי במשפחה הרבה חסידי גור, וכולם שם מודים שבזכותו הפסיק הדיקטטורה ששלטה שם בתוך החסידות.

  חיים |
  הגב