שישי של אזעקות: המתיחות ברמת הגולן גוברת

במשך פחות משעתיים נשמעו ביום שישי 2 אזעקות בכמה יישובים ברמת הגולן – בעקבות פצצות מרגמה שאותרו במכ"מים. { לחימה בגבול}

במשך פחות משעתיים נשמעו ביום שישי  2 אזעקות בכמה יישובים ברמת הגולן – בעקבות פצצות מרגמה שאותרו במכ"מים.

שלוש הפצצות נחתו בשטחים פתוחים במועצה האזורית גולן, וב"ה לא גרמו לנפגעים או לנזק.

בדיקה מהירה של צה"ל העלתה כי לא מדובר בירי מכוון מצד ארגון טרור כלשהוא הנמצא על גדר הגבול בין ישראל לסוריה – וכאלה יש רבים ומגוונים – אלא בזליגה של רקטות כתוצאה ממלחמת האזרחים הניטשת מעבר לגבול.

למרות זאת, במערכת הביטחון החליטו להגיב וכוחותינו תקפו את מקורות הירי של הצבא הסוריף בגולן הסורי.

מצה"ל נמסר כי "בתגובה לזליגות, תקף צה"ל את מקורות הירי בצפון רמת הגולן הסורית. צה"ל לא יסבול כל ניסיון פגיעה בריבונותה של מדינת ישראל ובביטחון תושביה ורואה במשטר הסורי האחראי על הנעשה בשטחו".

על פי דיווחים מסוריה, התקיפה בוצעה באמצעות שיגור של שני טילים ממטוסי חיל האוויר הישראלי, אך לא נמסר על נפגעים. גורם צבאי סורי צוטט בסוכנות הידיעות הסורית 'סאנא' ואמר כי "ירי הפצ"מרים בוצע כתוצאה מסיכול ניסיון הסתננות של כנופויות הטרור לעבר העמדות הצבאיות שלנו בפרברי קוניטרה ואחרי שהוסבו להן אבידות קשות, מה שמראה פעם נוספת את הסיוע הישיר מצד ישראל לכנופויות הטרור האלה. הניסיונות האלה לא יניאו את הכוחות המזוינים שלנו להמשיך להביס את כנופויות הטרור – הזרוע של ישראל באזור".

מאז פרצה מלחמת האזרחים בסוריה, לפני יותר מ-6 שנים, אירעו עשרות מקרים של פצצות מרגמה שזלגו לשטח ישראל. צה"ל הגיב כמעט בכל פעם – אך התגובה בסוף השבוע הייתה הפעם הראשונה שצה"ל תקף בסוריה מאז התקיפה הדרמטית לפני כחודש וחצי – שעליה הגיבו הסורים בירי של טיל סקאד שיורט מעל הבקעה.

הסורים הבהירו לאחר אותה תקיפה כי כל טיל ישראלי ייענה בטיל שלהם; נכון לעכשיו הם לא הגיבו, אך סביר להניח שכל אירוע כזה מגביר את המתח הקיים ממילא בזירה הסורית

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.