שיתוף פעולה בין הכיפות הסרוגות לחרדים? צעירי הקיבוץ הדתי יתארחו בקיבוץ החרדי

בניגוד למתיחות בין הציונות הדתית לבין הסיעות החרדיות בפוליטיקה הארצית, הקיבוצים מהדקים ביניהם את שיתוף הפעולה למרות הבדלי התפיסות.

צעירי הקיבוץ הדתי יתארחו בסוף השבוע הבא, ט'-י' באייר, בקיבוץ החרדי 'אור הגנוז' שבגליל העליון (בסמוך למירון), כדי להכיר מקרוב את החברים ואורחות חייהם ולהחליף דעות. בסוף השבוע יתארח גם אמנון שפירא מקיבוץ טירת צבי, ממובילי הקיבוץ הדתי, שיציג את עמדת התנועה בנושאים שעל הפרק.

'אור הגנוז' הוקם לפני למעלה מעשרים שנה על ידי חוזרים בתשובה ממרום הגליל, בסמוך לצפת. החברים מאוגדים סביב הרעיון של "ואהבת לרעך כמוך", עוסקים בלימוד תורה ומתפרנסים מפרויקטים משותפים כמו מרכזי לימוד, אירוח וסיורים.

מזכ"ל הקיבוץ הדתי, נחמיה רפל, אמר שבין חברי אור הגנוז לבין הקיבוץ הדתי יש הבדלים אידיאולוגיים עמוקים. עם זאת, הבדלים אלו לא מפריעים להידברות הדדית שיש בה רק לתרום לשני הצדדים ולהגברת שיתוף פעולה במישור של החקלאות וההתיישבות. "אנו בטוחים בכך שלא נצליח לשכנע אלו את אלו, אך עצם המפגש הוא מפרה", אמר.

סוף השבוע מאורגן על ידי מחלקת הנוער והדור הצעיר בראשות רזי בן יעקב כחלק מסדרת מפגשי "שבת צעירים" הנערכים בכל פעם במקום מיוחד אחר בארץ.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.